Amazon drone ile kargo teslimatına başlıyor

Uzun yıllardır kullanıcılarına drone ile teslimat kelamı veren lakin gerçekleştiremeyen alışveriş devi Amazon, projesi için geri sayıma başladı.

California’nın Lockeford kasabasındaki kullanıcılara, binlerce eserin hava yoluyla konutlarına teslim edilmesi için kaydolabilecekleri söylendi.

“Drone teslimat vaadi çoklukla bilim kurgu üzere geldi. Fakat bu yılın ilerleyen saatlerinde California, Lockeford’da yaşayan Amazon müşterileri, Prime Air teslimatlarını birinci alanlar ortasında olacak. Prime Air hakkındaki geri bildirimleri, her yerdeki müşterilerin muhtaçlıklarını karşılamak için inançlı bir formda ölçeklenecek bir hizmet oluşturmamıza yardımcı olacak.”

Amazon, dronların yaklaşık 4 bin kişilik bir nüfusa sahip Lockeford’daki müşterilerin art bahçelerine paketler bırakacak halde programlanacağını söyledi.

“Görüş sınırının ötesinde” uçabilecekler, yani görsel bir gözlemci tarafından denetim edilmeleri gerekmeyecek ve bunun yerine öteki uçaklardan, insanlardan, evcil hayvanlardan ve manilerden kaçınmak için sensörler kullanacaklar.

Perakendeci, hedefin paketleri bir saatten daha kısa müddette müşterilere inançlı bir formda ulaştırmak olduğunu söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.