Bahçeli Vahdettin’i savundu: eksiği, gediği, kusuru olsa da asla hain değildir

Posted by

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Kayseri’de düzenlediği “2023’e Yanlışsız: Aday Aşikâr, Karar Net” mitinginde konuştu.

MHP önderi, “Anket şirketlerini, kiralık gazetecileri parayla yemleyip palavra rüzgarı estiriyorlar. Adayımızdan da kararımızdan asla vazgeçmeyiz. Kelamımız senet özümüz kefildir. Bizim adayımız aşikâr, kararımız nettir. 2023 yılında cumhurbaşkanı adayımız; Recep Tayyip Erdoğan’dır” tabirlerini kullandı.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle,

TARİHİMİZİ YARGILIYORLAR: Sevr’de aklı kalmış, Lozan’da hevesleri budanmış global cinayet şebekesinin, yeni taktiklerle, devşirdikleri tanıdık işbirlikçiler eliyle, adım adım, yavaş yavaş, kademe kademe ruhumuzu teslim almalarına yönelik sinsi bir tertip devrededir. Bin yıllık vatan toprağımız üzerinde, asırların kardeşlik bağlarını çözmeye yönelik makus ve menfur bir senaryo devamlı canlı tutulmaktadır. Bu yüzden, tarihimizi yargılıyorlar. Milletimizi sorguluyorlar. Ulusal birlik ve dayanışma azmimizi kurcalıyorlar. Bunları yaparken demokrasiyi istismar ediyorlar; hak, hukuk, adalet ve özgürlük kavramlarının içini boşaltıyorlar. Öncelikle bir tutum geliştirmemiz, bir duruş göstermemiz, bir irade beyan etmemiz geldiğimiz bu kademede kuraldır.

BİZ BİR YERE GİTMİYORUZ, GİTMEYİ AKLIMIZDAN GEÇİRMİYORUZ: Geliyor gelmekte olan masalını anlatan münafık muhterislere sesleniyorum, nereye geliyorsunuz, nasıl geliyorsunuz, kiminle gelmeyi düşlüyorsunuz? Biz bir yere gitmiyoruz, gitmeyi aklımızdan geçirmiyoruz, hatta geleceğiniz varsa göreceğiniz de var diyoruz. Buğdayımız var demesinler ambara girmeyince, geliyorum demesinler Kayseri’yi görmeyince. Uyarayım, davetsiz gelen döşeksiz oturmaya mahkumdur. Gelmekten gelmeye fark vardır, kahramanlar gelir Ankara Dikmen sırtlarında Seymenler tarafından karşılanır, zalimler gelir Afyonkarahisar’dan İzmir’e kadar kovalanır.

BİZİM YERİMİZ DOLANDIRICILARIN ANKETLERİ DEĞİL: Şu gaflete bakınız ki, Milliyetçi Hareket Partisi’ne kefen biçiyorlardı. Şu kifayetsizliğe bakınız ki, anket şirketlerini, kiralık gazetecileri, kelamda aydınları parayla yemleyip kara kampanya düzeneği kuruyorlardı. Utanmadan palavra rüzgarı estiriyorlardı, yüzleri kızarmadan yıkım planı yapıyorlardı, taviz ve teslimiyet döngüsüne hapsolarak yozlaşma akıntısında kürek çekiyorlardı. Bizi arayan anketlerde değil; lisanda, duada, mescitte, cemevinde, bağda, bahçede, bostanda, fabrikada, tezgâhta, tarlada, sessiz ve vakur milyonların kalbinde arasın. Bizim yerimiz dolandırıcıların anketleri değil, kalemi satılmış gazetecilerin küf tutmuş köşeleri değil, Türk milletinin şaşmaz, sarsılmaz, asla tartışılmaz kararı şahsiyetindedir, lakin hamiyet sahipleri bu hakikatin idrakine varabilecektir.

O MU OLSUN, BU MU OLSUN DİYE MASALARI AŞINDIRSINLAR: Bir isim üzerinde uzlaşamayan bir ittifakın Türkiye’nin ulusal maksatlarında uzlaşması akıl karı mıdır? Birbirlerine güvenmeyen bir ittifakın Türk milletine itimat vermesi mantık iş midir? Birbirinin açığını arayan kokuşmuş bir ittifakın hangi yaraya merhem olması düşünülecektir? Bu terazi bu sıkleti çekmez, zillet ittifakından hiçbir halt olmaz, olamaz. Bunların istikameti şaşmış, iradeleri sakatlanmış, prestijleri sıfırlanmış. Bedendeki safra neyse zillet ittifakı odur. Kısımdaki çürük meyve neyse zillet ittifakı aynısıdır. Onlar varsın aday falı açsınlar, o mu olsun, bu mu olsun diye masaları aşındırsınlar. Bizim Adayımız Muhakkak, Kararımız Nettir. Adayımızdan da, kararımızdan da geri dönersek gök girsin kızıl çıksın. Ne demişsek odur, kelamımız senet, özümüz kefildir. Türkiye’nin sonu meçhul bir maceraya atılmaya hali yoktur. Türkiye’nin çıkmaz sokaklarda vakit kaybetmeye takati yoktur. Türk milletinin oyalanmaya, milletler gayretinde geri düşmeye tahammülü yoktur. 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci periyodunda de Cumhurbaşkanı olmalıdır.

TARİHTE NE OLUP BİTTİĞİNİN ARAŞTIRMASI TARİHÇİLERİMİZİN İŞİDİR: Son günlerde tarihimizi tartışmaya açma teşebbüsleri, ecdadımız üzerinde kuşku uyandırma densizlikleri vahim bir insafsızlık, vandal bir prensipsizlik seviyesine ulaşmıştır. Bu tabloyu müteessir bir hisle takip ediyor olmak çok dokunaklıdır. Dünyanın hiçbir yerinde ceddine ve ulusal anılarına ülkemizdeki bir güruh kadar yaralayıcı, hakaretamiz ve yıkıcı konuşan yoktur. Dünyanın hiçbir yerinde ulusal kimliğe ve tarihi köklere bu derece saldırgan, bu kadar tahammülsüz hain ve haşarat yığını görülmemiştir. Osmanlı İmparatorluğu’nun son Padişahı Sultan Vahdettin hain miydi, değil miydi? Revaçtaki münakaşa budur. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a gönderilmesindeki asıl mana ve niyet üzerinde fikir ve görüş ayrılıkları, daima ikmal edilen nifak adımları çok tehlikeli boyutlar kazanmaktadır. Kadir değer bilmeyen Türk ve Türkiye karşısı kaymak bir katman bayağı ezberlerini sıralarken bizi biz yapan paha kararlarını açıkça ve alçakça maksat almaktadır. Tarihte gerçekte ne olup bittiğinin araştırması, tahlili ve açıklaması tarihçilerimizin işidir. Bize düşen buna hürmet duymaktır. Lakin biz tarihimizi ve ecdadımızı ideolojik gayelerle suçlama yarışına giren köksüzlere müsaade etmeyiz, hepsinin birden alnını santim santim karışlarız.

BU CHP ZİHNİYETİNİN YATACAK YERİ YOKTUR: Yeniden üzerinde ısrarla durmak isterim ki, Oğuz kuşağından, Kayı’sından Kınık’ından, 24 uzunluğunun tamamından hain çıkmaz, çıkmamıştır. Türk hakanları ortasında hıyanete teşne tek bir isim gösterilemez. Sultan Vahdettin’in eksiği, gediği, kusuru olsa da, asla hain değildir. Ve Mustafa Kemal Paşa’nın Ulusal Uğraş yolunu açan, kimliksiz, kişiliksiz, edepsiz İzmir Belediye Başkanı’nın küstahça sövdüğü Osmanlı İmparatorluğu Padişahından oburu değildir. Oğlan babadan görür at oynatmasını, kız anadan görür sofra donatmasını. İzmir’in meşrebi ve mensubiyeti ağır yaralı belediye lideri ne öğrenmişse zalim babasından öğrenmiştir. Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur. Bu CHP zihniyetinin günahları diz uzunluğudur.

ZİLLET PARTİLERİNİN AYARLARI BOZULMUŞ: 16 Eylül’de Özbekistan’ın Semerkant kentinde düzenlenen Şanhay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Devlet Liderleri Zirvesi’ne diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanımız ve heyeti göz doldurmuş, ilgi odağı haline gelmişler, yapan ve istikrarlı tavırlarıyla herkesle temas kurmayı, verimli görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere, ülkemiz bütün kriz ve sorun alanlarına içtenlikle ve diplomatik ustalıkla müdahale etmektedir. İnsanı ve insani kıymetleri merkezine alan faal bir diplomasiyle bölgemizde ve global tabanda barış nesli tesis etmek için uğraş eden prestijli bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmektedir. Bu nedenle zillet partilerinin ayarları bozulmuş, ne diyeceklerini şaşırmışlar, dut yemiş bülbüle dönmüşlerdir.

KILIÇDAROĞLU BU ZİLLET KOALİSYONUNUN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAK İÇİN ÇIRPINMAKTADIR: CHP, İP, HDP, SP, Gelecek ve Deva’nın yanında TİP, TKP, Emek Partisi, İşçi Hareket Partisi, Sosyalist Meclisler Federasyonu, Toplumsal Özgürlükler Partisi de zilletin göbeğindedir. Açık yahut örtülü olsa da, bunların cümle kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu zillet koalisyonunun Cumhurbaşkanı adayı olmak için çırpınmaktadır. Gelişmeler can sıkıcı olunca CHP idaresi mayasız masa ittifakını tehdit noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet aday olmazsa, “Alevi olduğu için reddedildi algısı” yerleşirmiş. Bunu toplum ve demokrasi hazmedemezmiş. Üstelik altılı masa da dağılırmış. Masa dağılacağı kadar zati dağıldı, lakin CHP idaresinin başka uçuk kaçık ve karanlık telaffuzlarının ahlaki ve makul hiçbir yanının bulunmadığı da ortadadır. Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimizi tahrik eden lisan bölücü, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve nefret saçan bir lisandır. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve diriliş gayesinden çok rahatsız olan namertlerdir. İP’in liderine Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, “bu seçimi tehlikeye atamayız” karşılığını vermesi kurnaz ve kumpasçı bir üsluptur, tıpkı vakitte baştan ayağa ikircikli ve iki yüzlü bir anlayışın dışavurumudur. İP, altı oku bağlamış, terörist Demirtaş “Kılıçdaroğlu’na farklı toplumsal kısımların değerli bir takviyesi var” kelamlarıyla İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış, ancak zillet cephesinde sular bir türlü durulmamış, fırtına dinmemiştir.

MİÇOTAKİS’İ MUHAFAZAYA GÜVENDİĞİ İŞBİRLİKÇİ ÇEVRELERİN GÜCÜ YETMEZ: Kriz imalatçısı, global provokatör ABD Temsilciler Meclisi Lideri Pelosi’nin Tayvan’dan sonra Erivan’a seyahat planı kimlerin birlikte yürüdüğünün kanıtı, zamanlama itibariyle problemli ve sorumsuz bir ziyarettir. Anlaşılıyor ki, Türkiye’yi ve Türk milletini dört bir taraftan kuşatma altında tutuyorlar. Bir yanda Ermeni çeteleri, öteki yanda Yunan kepazeliği; bir yanda güney sonlarımız boyunca tahriklerini sürdüren terör örgütleri, öbür yanda global baskılar. Yunanistan Başbakanı, Türkiye’ye “gece gelme gündüz gel” diyormuş. Geliriz gelmesine, lakin gündüzünüzü gece üzere örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, koşa koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i muhafazaya ne efendilerinin ne de güvendiği işbirlikçi çevrelerin gücü de yetmez.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SOLCU DAHİ OLAMAZ: Kılıçdaroğlu karalamaya çalışsa da, destekleyip gerisinde olduğumuz “İlk Konutum ve Birinci İşyerim” ismiyle tarihin en büyük toplumsal konut projesi hükümet tarafından hayata geçirildi. Bu ortada CHP, İzmir’de milyon dolarları ödeyerek konser düzenlemekle, iftira atmakla, yapılanı aşağılamakla, dün gerçek dediği kanunları bugün Anayasa Mahkemesi’ne taşımakla meşgul oldu. Kılıçdaroğlu’nun ben de milliyetçiyim, ben de ülkücüyüm gürültüsünü çıkarması boşunadır, terörist Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen bir şahısla milliyetçilik birebir sinede, tıpkı vicdanda, birebir fikirde barınamaz, yaşayamaz. Bir vücutta hem şeytan hem de melek olmaz, helal aşa haram katarak karın doymaz, Kılıçdaroğlu’ndan da solcu dahi olamaz. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.