Bülent Turan: Bu kini bu nefreti, PKK’ya, FETÖ’ye göstermediler

Posted by

Türkiye Emekçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık’ın bir yayında sarf ettiği, AKP kapatılacak. Siyasi parti muamelesi görmeyecek, hata örgütü diyecekler. kelamlarına AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan reaksiyon gösterdi.

Turan, yaptığı açıklamasında, Zaman vakit çok fevri çıkışlarıyla tanıdığımız, maalesef vekil demekten utandığımız tıpkı malum şahıs tekrar birtakım açıklamalar yapmış. ‘AK Parti kapatılacak, AK Partililer yargılanacak’ demiş. Son kelamı baştan söyleyeyim kapatmazsanız adam değilsiniz, yargılamazsanız adam değilsiniz.

“Bu kini bu nefreti, PKK’ya göstermediler, FETÖ’ye göstermediler”

Bakınız eski devirde sokağa çıkmakla alakalı davetleri oldu, PKK’ya sempati duyduğuna ait davetleri oldu. Devleti yıkmaktan kelam eden davetleri oldu. Artık de AK Parti’yi kapatacağız, yargılayacağız diyorlar. 20 yıldan beri milletle birlikte yürüyoruz. Milletimiz ne derse baş tacı. Milletimizin oluruyla bugünlere geldik, milletimizin oluruyla devam ederiz. Bizi farklı telaffuzlarla yıldırabilecek beşerler değiller bunlar. Bu kini bu nefreti, PKK’ya göstermediler, FETÖ’ye göstermediler.

“Bu lisan tam bir terör dili”

Aslında bunların kaygısı AK Parti değil. Bunların kederi 20 yıldan beri AK Parti’yi bırakmayan milletin ta kendisi. Yargılamak istedikleri AK Parti değil, 20 yıldan beri milletin AK Parti’yi bırakmamasından ötürü milletin kendi pahaları. O yüzden bu lisan ne demokrasi lisanı, ne siyasi ahlak lisanı ne de particilik lisanı. Bu lisan tam bir terör lisanı, tam bir ayrıştırma lisanı. Bu lisanın Türkiye’ye yararı yok, kimseye yararı yok. Ben tekrar söylüyorum. AK Parti milletin önünde adım atmaya, yürümeye devam edecek. Milletin takdiriyle 2023 yılında kaldığımız yerden yola devam edeceğiz. sözlerine yer verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.