Bursa’da eşiyle tartıştı, kayınbiraderi tarafından öldürüldü

Posted by

Bursa’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi G.K. ile eşi Ahmet Kandemir ile tartışmaya başladı.

Tartışma sonrası G.K., çocuklarını da alarak annesinin meskenine döndü.

Bir mühlet sonra Ahmet Kandemir de eşi ile çocuklarını geri getirmek için kayınvalidesinin meskenine geldi. Burada çift ortasında çıkan tartışmaya Kandemir’in kayınbiraderi Mustafa Yılmaz da dahil oldu.

Çocuklarının gözü önünde öldü

Çıkan hengamede Yılmaz, evdeki pompalı tüfekle eniştesine ateş etti. Çocuklarının gözü önünde vurulan Ahmet Kandemir, olay yerine hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Mustafa Yılmaz jandarmadaki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece ‘Kasten adam öldürmek’ cürmünden tutuklanarak Bursa Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Bursa 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘Kasten adam öldürmek’ kabahatinden müebbet mahpus cezası istemiyle dava açılan Mustafa Yılmaz birinci defa hakim karşısına çıktı.

“Amacım korkutmaktı”

Duruşmaya müşteki yakınları ile Ahmet Kandemir’in eşi de katıldı.

Duruşmada kelam alan Mustafa Yılmaz, Mustafakemalpaşa Adliyesi’nde nöbetçi mahkemede verdiği sözünü tekrarlayarak, “Olay günü ablam ve çocukları bizde olduğu için eniştem tüfekle içeri girdi. Ben de ani bir refleksle tüfeği elinden aldım ve ayaklarına gerçek ateş ettim. Gayem öldürmek değil, korkutmaktı” dedi.

“Tüfeği atmacalar için bulunduruyordum”

İkinci duruşmada ayrıntılı savunma yapacağını belirten Mustafa Yılmaz, hakimin “Evde iki tüfek vardı. Oburu kimindi?” sorusuna ise “Bu tüfeği beslediğim güvercinlere ziyan veren atmaca için bulunduruyordum” dedi.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.