Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yunanistan ile mutabakatımızı bozduk!

Posted by

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin küme toplantısında şu sözlerle İsveç, Finlandiya ve Yunanistan’a reaksiyon gösterdi:

Bölgemiz üzerinden yapılan her hesabı bozuyoruz. Ukrayna krizi sonrası NATO’nun kapısına dayandılar. Tekrar ediyorum; İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelik müracaatına terör örgütü PKK’ya verdikleri takviye sebebiyle karşı olduğumuzu ilan ettik. NATO bir güvenlik kuruluşudur, terör örgütlerine takviye kuruluşu değildir.

“YUNANİSTAN İLE MUTABAKATIMIZI BOZDUK”

Yunanistan’da ABD üslerinin kurulmasına imkan hazırladı mı? Hazırladı. Yunanistan’la mutabakatımız vardı, dün Dışişleri Bakanıma da söyledim. Yüksek Düzeylik Stratejik Kurul Mutabakatımızı bozduk Yunanistan’la. Şahsiyetli dış siyasetten yanayız. İkide bir uçaklarınla kalk bize şov yap. Ya ne yapıyorsun sen, kendine gel. Tarihten hiç ders almıyor musun? Sonra başlıyorsun ağlayıp sızlamaya. Türkiye ile dans etmeye kalkma. Yorulur yolda kalırsın. Bunlarla artık ikili görüşmeleri yapmıyoruz. Bu Yunanistan maalesef yola gelmeyecek. ABD’de Rum lobisi imiş, Kongre’de aleyhimize kelamlar edecek. Biz artık bunlardan bıktık. Dürüst olacaksan karşımızda koltuğun hazır, olmazsan kusura bakma. 

“KAPILARINA KİLİT VURULMASI GEREKİYOR”

Pek çok acı deneyim ile evraka bağlanmamış kelamlara inanmamız asla mümkün değildir. İsveç ve Finlandiya’dan ve onların üyeliği için ısrarcı olanlardan bu ülkenin sonları içinde terör örgütü ile irtibatlı tüm kurumların kapısına kilit vurması gerekiyor. Bize heyet gönderdiler, tıpkı akşam televizyonlarında Salih Müslim ile röportaj yapıyorlar. Harp oyunları PKK’yı YPG’yi yapıp yasallaştırmaya çalışanlar bizi değil kendilerini kandırıyorlar. İsim isim kim olduklarını biliyoruz. Avrupa’da yürüyüşlerini pankartları ile yapıyorlar, o ülkenin güvenlik güçlerinin müdafaası altında. 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.