Dans Edebilen ve Zıplayabilen Spor Araba: Üç Tekerlek Üzerinde Gidebiliyor!

Çinli otomobil üreticisi BYD, Dans edebilen, zıplayabilen ve üç tekerlek üzerinden gidebilen YangWang U9 isimli yeni spor arabasını tanıttı. Detaylar haberde..

Ürettiği inovatif otomobiller ile tanınan BYD, bir başka teknoloji harikası araçla tekrardan karşımızda. Markanın YangWang U9 ismini verdiği yeni spor araba, elektrikli motoru ve görenleri hayran bırakan özellikleri ile piyasaya sürüldü.

Kendisi için gerçekleştirilen etkinlikte, tüm teknoloji severlerin ağzını açık bırakan yeni araç, DiSus adlı süspansiyon sistemiyle dans edebiliyor, zıplayabiliyor ve hatta üç tekerlek üzerinde gidebiliyor.

Kolayca gerçekleştirebildiği akrobatik hareketleri ve sarı rengiyle ünlü Transformers film serisinin yıldız karakteri Bumblebee’ye benzettiğimiz araç, süper hızlı elektrikli motoru ile de 0’dan 100’e 2 saniyede çıkabiliyor.

1100 beygire kadar çıkabilen güçlü motorunun yanı sıra 700 kilometreyi aşan menzili ile de dikkat çeken aracın fiyat seçenekleri ise 150.000 dolardan başlıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir