dYdX ve Bu 10 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi!

Yakın zamanda, popüler DeFi platformu dYdX (DYDX) dahil olmak üzere 11 altcoin için önemli gelişmeler yaşandı. İşte detaylar…

dYdX ve bu coin’ler için önemli gelişmeler var

Dfyn, ikinci sürümünü piyasaya sürdü

Çok zincirli merkezi olmayan borsa (DEX) Dfyn Salı günü güvenlik, ticaret özellikleri ve emir eşleştirmede iyileştirmeler yapan 2. sürümünü yayınladı. Yeni sürüm, bu yılın başından bu yana 300 milyon doları aşan kullanıcı kaybına neden olan likidite havuzu istismarlarına karşı koruma sağlamak için özel kasa sözleşmeleri içeriyor. Bu kasa sözleşmeleri, tüm kullanıcı fonlarını havuz sözleşmelerinde depolamak yerine depolayacak ve yönetecektir.

Starknet Vakfı’nın lansmanı yapıldı

Starknet Foundation’ın lansmanı duyuruldu. Vakıf, Starknet’in ZK-Toplaması olarak da bilinen merkezi olmayan ve izinsiz layer-2 (L2) Geçerlilik Özeti vizyonunu gerçekleştirmeyi amaçlayan bağımsız bir kuruluştur. İyi kurulmuş bir yönetim kurulu ile Starknet Vakfı, Starknet topluluğunun büyümesine ve genişlemesine liderlik etmek, ağ geliştirmeyi denetlemek, yönetişim mekanizmaları oluşturmak ve Starknet ekosisteminin tamamen merkeziyetsizleştirmesini sağlamak için güçlü bir konumdadır.

Upbit, MAGIC’i listeleyecek

21 Mart’ta Güney Kore’nin en büyük ticaret platformu Upbit, BTC piyasasına MAGIC ekleyeceğini, yalnızca Arbitrum ağından gelen mevduatları destekleyeceğini duyurdu. Arbitrum üzerine kurulu bir oyun platformu ve ekolojik proje olan Treasure’ın tokenı MAGIC, daha önce Binance’te listelenmişti.

Alakasız bir ARB tokenı yükseliş yaşadı

Arbitrum ekosistemi geçen hafta büyük bir sıçrama yaşadı ve birçok spekülasyon ve beklentinin konusu olan yerel tokeni ARB’nin yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Diğer yandan ARB Protocol’ün ARB olarak da adlandırılan ve Arbitrum ile ilgisi olmayan yerel token’ı, bariz bir isim karışıklığıyla tetiklenerek yüzde 170 arttı.

Gridex, GDX airdrop’unun üçüncü turunu başlatıyor

21 Mart’ta Gridex, sosyal medyada Gridex’in üçüncü GDX airdrop turunu 24 Mart’ta başlatacağını ve airdrop hedeflerinin Arbitrum’daki ARB/ETH ticaret çiftine sahip kullanıcılar olduğunu resmi olarak yayınladı. Gridex protokolü, Ethereum’daki ilk tamamen zincirlenmiş emir defteri ticaret protokolüdür ve şu anda Arbitrum Blockchain ağında konuşlandırılmıştır.

Mysten Labs, SuiNS ile çalışıyor

21 Mart’ta Sui geliştirme ekibi Mysten Labs, Sui ekolojik alan adı hizmeti Sui Name Service’in (SuiNS) bazı varlıklarını satın aldığını duyurdu. Bu satın alma, Mysten Labs’ın kimlik hizmeti altyapısını geliştirmeye ve güçlendirmeye devam etmesine olanak tanıyacak. Mysten Labs, Sui topluluğuna daha güvenli ve daha basit bir deneyim getirmek için SuiNS ile birlikte çalıştığını söyledi. SuiNS’in, Sui topluluğuna .sui ve .move alan adı uzantıları sağlamak için teknoloji uzmanı ve girişimci Sean Mikha tarafından 2022 yılında başlatıldığı ve Sui Blockchain’inde yeni nesil kimlik hizmetlerini etkinleştirmeyi amaçladığı bildiriliyor.

dYdX’e Türkçe kullanıcı desteği sağlanıyor

Merkeziyetsiz vadeli işlem platformu dYdX’e Türkçe kullanıcı desteği geliyor. Türkçe dilinin desteklendiği yeni versiyon, Cosmos ağının altyapısı ile oluşturuldu. dYdX, bu gelişmenin dYdX v4 isimli yeni güncellemesinde de aktif olacağının altını çizdi.

Synthetix, yeni ortaklık kurdu

Tokenleştirilmiş varlık ihraç platformu Synthetix, yatırım ve ticaret şirketi DWF Labs ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklık, Synthetix için 20 milyon dolarlık bir yatırımla sonuçlandı ve DWF Labs, USDC kullanarak 15 milyon dolar değerinde Synthetix’in yerel tokeni SNX’i satın aldı.

Euler Finance hacker’ı çalıntı fonları iade ediyor

Euler Finance’in 200 milyon dolarlık kasasını boşaltan hacker(lar) iyi niyetle konuşuyor ve fonları iade etmeye hazır olabilir. Kripto veri analitiği platformu CertiK tarafından paylaşılan çekirdek ekiple yapılan iletişimin ekran görüntülerine göre, bilgisayar korsanları kendilerine ait olmayan fonları elde tutmak gibi bir niyetleri olmadığını söylediler.

BabyDoge, ilk resmi P2E oyununu piyasaya sürdü

BabyDoge ilk resmi oyununu tanıttı ve özellikle satranç hayranlarına hitap ediyor. Bu çaba, ekibin, projenin gelişen topluluğunun katılımını sürdürmesini ve böylece genişleyen sosyal varlığını ve etkisini güçlendirmesini sağlamak için üstlendiği çeşitli girişimler arasındadır.

OKX, yeni ürününü piyasaya sürecek

OKX borsa kurucusu Star Xu, 16 Şubat 2023’te ilk çeyrekte piyasaya sürülecek olan yeni bir OKBChain’in duyurulacağını ima etmişti. O dönemde yeni zincirin mevcut OKXChain’den bağımsız olacağını da belirten Xu, ağın birinci çeyrekte lanse edileceğinden de bahsetmişti. Bir kullanıcıya test ağının ne zaman başlayacağına ilişkin bir yanıtta Xu, lansmanın yakında beklenebileceğinden bahsetti. Yeni ağın Layer-2 ağı olacağından bahsetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir