Eğitimci Arıkan ve sürücüsünün öldürülmesinde şüpheliyi taşıyan taksici konuştu: Sakindi

Posted by

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu evli ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, beraberinde sürücüsü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu’nun Karainebeyli köyünde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları çarşamba günü öğlen saatlerine kadar Arıkan ve Eker’i göremeyince şüphelendi. Telefonla da ulaşılamayınca denetim için çiftlik meskenine giren çalışanlar, Arıkan ile sürücüsü Eker’in kanlar içerisinde yerde yatarken buldu. İhbarla çiftliğe savcı, jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Gelen sıhhat grubunun yaptığı denetimde, Arıkan ve Eker’in çok sayıda bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlendi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Bayram mühletince çiftlik meskeninde kalan Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’in cesetlerinin, meskenin yemek yenilen salon kısmında bulunduğu öğrenildi. Arıkan’ın salı gecesi son olarak çiftlikte misyon yapan veteriner ile saat 23.00’e kadar birlikte olduğu ve gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi. Gece yarısından sonra ise Arıkan ve sürücüsüne ulaşılamadığı ortaya çıktı.

Jandarma Cürüm Araştırma Timi’nin (JASAT) çalışması sonucu, ikili cinayetin şüphelisi olarak Tokatspor Kulüp Lideri Ufuk Akçekaya gözaltına alındı. İstanbul’da yakalanan Akçekaya’nın, gözaltına alınmadan evvel toplumsal medya hesabından canlı yayın açarak, Nazmi Arıkan ile ortalarında geçen yıl yaşanan olayları anlattığı belirlendi.

DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Akçekaya, 7 gün evvel de Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları olarak kendisiyle yapılan lisans mutabakatının iptal edildiğine dair toplumsal medyadan paylaşım yaptığı görüldü.

Paylaşımda şu tabirler yer aldı:

“Sevgili dostlar, hakkımda kurumlarımla ilgili mesnetsiz haberlerin sebebini tekrar evraklarıyla açıklamak istiyorum. 3 yıl evvel bugün işlettiğim Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarım (8 şube) dersler başlamasına 1 ay kala (2.500 öğrenci) tam 3 yıl evvel bugün 7 Temmuz 2019 tarihinde internet sitesinde ekteki biçimde ilan etmiştir. Bu duyuruyu şubelerimi, ismimi yayınlayıp, kitap yayın vermeyerek binlerce insanı mağdur etmiş, kayıt sildirme furyası başlatmıştır. 10 yıllık mutabakatımızı sebep göstermeden, haber vermeden bozmuş tüm sistemimizi alt üst etmiştir. Eğitim kesiminde kayıtlarımızı 12 Ocak 2019 tarihinde yaptığımız bursluluk sınavıyla aldığımız bir sistemde 1 ay kala bu türlü bir hareket âlâ niyetten uzak büsbütün bir kumpastır. Binlerce öğrencinin bu durumu sebebiyle PLANLI BİR FORMDA şahsımı, şirketlerimi zora sokmuşlardır. Öğretmenlerle mutabakatlar Haziran 2019’da yapılmış, bina kiraları, SGK vergi hepsi alınan kayıtlarda kullanılıp ödenmişken derslerin başlamasına az bir vakit kala bu hal ticari olarak tüm sistemimi zora sokmuştur. 2016 yılında 10 yıllığına anlaşmış ve bozulmaması ismine iki eski şirketi de (Tutkum Fen Bilimleri Lmt ve Beylikdüzü Fen Bilimleri Lmt) bölüm almışımdır. Bu mutabakat katiyen bozulmayacak diye sözleşmişizdir. Mutabakat bozulursa birinci yılımın cirosu kadar dövize çevirerek (2016-2017 eğitim periyodu cirom 5.000.000$) bana ödeme kelamı vermişlerdir. Sonuç olarak bunu uygulamamışlardır. 3 yıldır büyük zorluklar içinde götürdüğümüz sistem artık büsbütün tıkanmıştır. Ticari ve prestiji suikast yapılmıştır. Takdir kamuoyunundur”OLAYDAN 1 GÜN EVVEL GELMİŞ

Jandarmadaki sorgusu devam eden Akçekaya’nın suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Jandarma, Akçekaya’nın 11 Temmuz Pazartesi günü İstanbul’dan otobüsle Gelibolu ilçesine geldiğini, burada bir gece konakladıktan sonra minibüsle Eceabat ilçesine geçtiği, olay günü de Eceabat’tan taksiyle Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyündeki Nazmi Arıkan’a ilişkin çiftliğe gittiğini belirledi.

Bu ortada otopsi süreçleri tamamlanan Nazmi Arıkan ve sürücüsü Şerif Eker’in cenazeleri yakınları tarafından teslim alınarak defnedilmek üzere İstanbul’a götürüldü.

‘DAHA EVVEL DE İLÇEYE GELDİĞİNİ SÖYLEDİ’

Gözaltındaki cinayet şüphelisi Akçekaya’nın aracına bindiği taksi sürücüsü evli ve 2 çocuk babası Ayhan Kütükçüler, DHA’ya konuştu.

Ayhan Kütükçüler, Akçekaya’nın kendisine internet üzerinden numarasını bulup ulaştığını belirterek, “Beni aradı. Eceabat’tan almamı istedi. Gelibolu minibüsüyle Eceabat’ın Kilitbahir kavşağından saat 20.00’de aldım. Üzerinde siyah bir tişört ve siyah bir pantolon vardı. Bir kol çantası taşıyordu. Sakindi. Daha evvel de ilçeye geldiğini söyledi. Olay yerine gitmek istediğini söyledi. Bigalı, Kumköy ve Yolağzı’ndan sonra olayın olduğu Karainebey köyüne ulaştık. Köyü 1 kilometre geçtikten sonra hayvan çiftliğinin orada indi. 205 TL taksi fiyatını verdi. Sabahtan ise Muğla’nın Bodrum ilçesine gitmek istediğini ne kadar tutacağını sordu. ‘4 bin 500 TL tutar’ dedim. Kabul etti, sabah onu Bodrum’a götürmek üzere sözleştik. Ben ayrıldım. Fakat gece tekrar aradı, 23.45’te yanına gittim. Bodrum’a değil, Gelibolu’ya gitmek istediğini söyledi. Saat 00.24’te Gelibolu garajına götürdüm. 520 TL tuttu. Cebinde 460 TL olduğunu söyledi. Helalleştik. Ayrıldı” diye konuştu. 

KAYNAK: DHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.