Emekli papaz elektrik süpürgesiyle seks yaparken yakalandı

Posted by

Avrupa’da din vazifelilerinin isminin karıştığı skandallara bir yenisi eklendi. Yüksek fonksiyonlu otizm ve alakalı rahatsızlıklara sahip olan çocuklar ile genç yetişkin ebeveynlerinin gittiği Hristiyan inancına dayalı Parents Talking Asperger’s isimli kurum sıradışı bir olaya sahne oldu.

Independent’ta yer alan habere nazaran, “elektrik süpürgesiyle cinsel bağa girmekle suçlanan” 74 yaşındaki John Jeffs, hareket sırasında kilise müdavimlerinden biri tarafından görüldüğünde üzerinde çorapları dışında hiçbir şey yoktu. Mahkemede olay anını anlatan görgü şahidi, Jeffs’in karanlık bir odada penisini elektrik süpürgesine soktuğuna şahit olduğunu söyledi.

Emekli papaz John Jeffs

Yargıçlar, Jeffs’in seks aksiyonunu Eylül 2020’de, Middleton Cheney‘deki Baptist Merkezi‘ndeki ofisinde din vazifelisi olarak çalışırken gerçekleştirdiğini duyurdu.

SOSYAL MİSYON VE PARA CEZASI

Jeff’s mahkemedeki savunmasında, yaklaşan kilise üyesini fark ettiğini, lakin buna karşın devam ettiğini söyledi. Jeff’s polisteki tabirinde, kelam konusu kabahati “azgın hissettiği için” işlediğini itiraf etti.

Jeffs, çarşamba günü Northampton Sulh Ceza Mahkemesi‘ndeki duruşmada “uygunsuz teşhirden” hatalı bulundu.

Temiz bir sicile sahip olan Jeffs’e 18 aylık bir toplumsal misyon verildi ve “seks suçlusu” sicilini imzalaması emredildi.

Öte yandan, mahkeme Jeffs’in seks hareketine şahit olan mağdura 200 sterlin tazminat ve mahkeme masrafları için de 845 sterlin ödemesine hükmetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.