Harika Lig’deki en kıymetli oyuncu ortaya çıktı!

Posted by

Trabzonspor’dan Lille’e transfer olup, eski ekibine 3 yıl müddet sonra geri dönen Yusuf Yazıcı, Harika Lig’in en pahalı Türk futbolcusu oldu.

Futbol piyasası tahlilleri yapan Transfermarkt’ın, yaz periyodunda alınan transfer teklifleri, kulüplerin ödediği bonservis ve oyuncunun muahede ayrıntıları dikkate alınarak hazırladığı datalara nazaran Harika Lig’deki en kıymetli Türk futbolcusu listesinde Yusuf Yazıcı, 17 milyon Euro piyasa bedeliyle doruğa oturdu.

UĞURCAN KOLTUĞU YUSUF’ DEVRETTİ

Güncellenen datalarda, yeni dönemde Harika Lig’e katıldıktan sonra piyasa bedelini koruyan Yusuf Yazıcı’yı, 1 milyon Euro paha kaybıyla 15 milyon Euro’ya gerileyen Altay Bayırdır ile 1 buçuk milyonluk kayıpla bedeli 15 milyon Euro olan Kerem Aktürkoğlu takip etti. Trabzonspor’un başarılı eldiveni Uğurcan Çakır da, 18 milyon Euro olan piyasa kıymetinde 3 milyon Euro’luk kayıp yaşayarak doruktaki yerini kadro arkadaşı Yusuf’a kaptırarak dördüncü sıraya geriledi.

Süper Lig’deki en kıymetli Türk futbolcular listesinde Trabzonsporlu Abdülkadir Ömür de, 10 buçuk milyon Euro’luk kıymetlerini koruyarak Ferdi Kadıoğlu’nun akabinde altıncı sırada yer aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.