iPhone 14’ün hareketli çentiği Android’e geliyor

Posted by

iPhone 14 modelleri, Apple’ın geçtiğimiz hafta düzenlediği aktiflikte resmi olarak tanıtıldı. Apple; iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 yeni modelle müşterilerinin karşısına çıktı.

iPhone 14 Pro ve Pro Max’i öteki modellerden ayıran tahminen de en değerli özellik ekranda göze çarpıyor. Klasik iPhone’larda görmeye alıştığımız çentik kalkıyor ve bunun yerine oval formunda uzun bir ekran deliği karşımıza çıkıyor.

Apple, bildirimlerin bu ekran deliğinde gösterileceğini söylüyor. Apple’ın “Dynamic Island” olarak tanımladığı bu bölge, tıpkı vakitte uzayıp kısalabiliyor ve çeşitli uygulamalardaki bildirimler, animasyonla dışarı çıkabiliyor.

Android modellerine de gelecek

Serinin iPhone 14 Pro modelleriyle gelen Dynamic Island isimli yeni çentik hayli beğenildi. Bir Mi Tema geliştiricisi, Xiaomi markalı bir telefona Dynamic Island’ın Android sürümünü uyguladı.

Dynamic Island biçimi bildirimlerin Xiaomi’nin MIUI yazılımında nasıl göründüğünü aşağıdan görebilirsiniz.

Dynamic Island biçimi bildirimlerin yer aldığı tema, Grumpy UI ismiyle kullanıma sunulacak, lakin şimdi onaylanıp Xiaomi mağazasına eklenmedi. Eğer Xiaomi temayı onaylarsa MIUI Themes mağazasında yayınlanacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.