İsmail Demir tek tek test etti: Türkiye artık silahta dünya markası

Posted by

Savunma Sanayii Lideri Demir, Sarsılmaz Silah Fabrikası’nın Düzce’de bulunan üretim tesislerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İSMAİL DEMİR SİLAHLARI TEST ETTİ!

Demir’e, Silah ve Mühimmat Daire Lideri Mehmet Emin Dalfesoğlu, Endüstrileşme Daire Lideri İrfan Özsert, Güvenlik ve Teçhizat Daire Lideri Bilkutay Yılmaz eşlik etti. Tesislerde Demir, poligona geçerek Sarsılmaz tarafından tasarlanan ve yerli imkanlarla üretilen silahları da test etti.

Demir, silah testlerinden sonra yaptığı açıklamada, çabucak hemen her kalibre silahta başarılara imza atan dalı tebrik etti. Sarsılmaz şirketinin muvaffakiyetlerini yerinde gördüklerini söz eden Demir, “Savunma sanayii kesimindeki bütün paydaşlarımın burada emeği var. Emeği geçen tüm paydaşları tebrik ediyor, dünyada marka olmaya hakikat daha kaç başarılara imza atacağımıza emin olduğumu belirtiyorum. Daha üst kalibre silahlara yanlışsız olan seyahatimizde da dünya markası Türkiye tekrar kendini gösterecektir” dedi.

‘ARTIK TÜRKİYE SİLAHTA DÜNYA MARKASI’

Demir, 7 yıl öncesine kadar bir piyade tüfeği bile olmayan ülkenin artık çok çeşitli tüfek ve silah üretimi yapar hale geldiğini işaret ederek, “Bugün de Sarsılmaz şirketimizin yaptığı 12.7 mm silahın araç üstü versiyonunu burada test ettik, atışlar yaptık. Bu silahın çeşitli ortamlarda kullanımıyla ilgili şirketlerimiz çalışıyorlar. Bunun hem kara araçlarında hem hava araçlarında kullanılan diğer bir modeli ve deniz araçlarında kullanılan modelleri de yapılmaya devam ediliyor. Tıpkı vakitte araç üstü 7.62 silahımızın da denemesini yaptık. Bunun yanında MPT silahımızın çeşit model ve farklılıklarla üretildiğini, kuvvetlerimizin isteklerine nazaran çeşitli değişiklikler yapıldığını,5.56 ve 9mm çapındaki silahların da makinalıların da burada her türlüsünün pek uygun ve eşsiz bir halde üretildiğini görüyoruz. Artık Türkiye silahta dünya markası. Nasıl ki tabancalarımız dünyada bir marka oldular görüyoruz ki tüfeklerimiz çeşitli kalibre tüfeklerimiz de artık bir dünya markası olma yolundalar. Zira şu anda silahlı kuvvetlerimizin ve güvenlik güçlerimizin çabucak hemen her gereksinimini karşılayacak düzeyde çalışmalar devam etmekte. Giderek daha üst kalibrelere yanlışsız silahlar üretiliyor. 12.7 bunun bir örneği. Daha sonra 20mm-25mm-30mm üzere kalibrelerde de eserlerimizin çıktığını yavaş yavaş göreceğiz” dedi.

KAYNAK: DHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.