İspanya hükümetinden kampanya: Tüm vücutlar plaj vücududur

Posted by

İspanya Eşitlik Bakanlığı, plaja giderken vücutlarının görünüşünden kaygı eden bayanlara yönelik kampanya başlattı. Farklı vücutlara sahip beş bayanın yer aldığı kampanya görselinde “Bu bizim yazımız” sloganı kullanıldı. Sosyal Hizmetler Bakanı Ione Balara ise “Tüm vücutlar plaj bedenidir” dedi.

BBC Türkçe’nin haberine nazaran, Bayanlar Enstitüsü Lideri Antonia Morillas, fizikî beklentilerin bayanların özgüvenini etkilemenin ötesine geçerek bayanların haklarını engellemeye başladığını söyledi. İspanya Eşitlik Bakanlığı, “Bu bizim yazımız” sloganlı görsel kullanarak bayanlara yönelik kampanya başlattı.

Görseldeki bayanlar ortasında mastektomi (meme kanserinin tedavi edilmesi için göğüs dokusunun çıkarıldığı cerrahi operasyon) yaptırmış bir kişi de yer alıyor.

Kampanyayı planlayan Enstitü, tüm bayanların dilediği üzere yazın keyfini çıkarma hakkı olduğunu söyledi: “Bugün vücutlarımıza karşı önyargı ve estetik şiddet olmadan, kimseyi dışlamayacak bir yaz için kadeh kaldırıyoruz.”

Kadınlar ortasında başlatılan kampanyayı beğenmeyenler de oldu. Komünist Parti ve Birleşik Sol önderi Cayo Lara ise kampanyanın “var olmayan bir sorun icat etmeye çalıştığını ve absürtolduğunu” söyledi. (HABER MERKEZİ)

İspanya hükümetinin kampanya için kullandığı görsel…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.