Kamulaştırma bedeli ödemeyince hastane yolunu hafriyat döküp kapattı

Gümüşhane’ye yeni yapılan Devlet Hastanesi’ne giden yolun yerinden geçtiğini ileri süren ve kamulaştırma bedelinin kendisine ödenmediğini belirten Emsal Koç, yolu hafriyat dökerek kapattı. Koç, yaklaşık 1 ay evvel de 8 saatliğine yolu kapatarak mağduriyetinin giderilmesini istemişti.

Gümüşhane’de imali yılan kıssasına dönen ve yerde toprak kayması olduğu için 12 yıl sonra geçtiğimiz yıl aralık ayında hizmete açılan Devlet Hastanesi’ne giden yol, Emsal Koç tarafından kapatıldı.

Yaklaşık 1 ay öncede yolu 8 saatliğine trafiğe kapatan Koç, AKP’li siyasetçilerin ortaya girmesi üzerine yolu açtı. Lakin kendisine verilen kelamların yerine getirilmediğini argüman eden Koç, bu sefer yola hafriyat dökerek 200 yataklı hastane olan ulaşımı büsbütün kesti.

Hastane yolunun kendi toprağından geçtiğini ileri süren Emsal Koç, kamulaştırma bedeli olan yaklaşık 25 milyon liranın kendisine ödenmediğini ve ziyana uğradığını söyledi.

Yolun kapanması üzerine Vilayet Özel Yönetim takımları alternatif olarak kullanılan toprak yolda genişletme çalışmalarına başladı.

“BU OLAY BEN YAPTIM OLDU ANLAYIŞININ SONUCUDUR”

CHP Vilayet Lideri Bedri Ağaç, hastanenin yapılması kademesinde kimsenin fikrinin alınmadan toprak kayması olan bir yere yapıldığını ve 12 yılda tamamlandığını söyledi. Pandemi nedeniyle hastanenin eksiklerine karşın bir kısmının kullanıldığını ve yolun dahi olmadığını söyleyen Ağaç,

“Pandemide yatak muhtaçlığı münasebet gösterilerek 2 yıl evvel, yolu bile tamamlanmayan, hazır olmayan, pek çok eksiği düşüncesi bulunan ve neredeyse iki hastane üretim parası harcanmış bu hastaneyi zorlama bir kararla hizmete açtılar.

Hastanenin yolunun geçtiği yerin sahibinin alacağı kamulaştırma bedeli verilmedi. Adeta araziyi gasp ettiler. Vatandaşta yolu kapadı. Bu olay ben yaptım oldu görüşünün bir sonucudur.

Kamulaştırma bedelini ödeyemedikleri için yer sahibini, vatandaşı ve en kıymetlisi hastaları mağdur eden iktidar partisinin yöneticileri bu olayın sorumlusudur” dedi.
Öte yandan yolun kapanmasıyla birlikte sıkıntı durumda kalan vatandaşlar da sorunun bir an evvel çözülmesi gerektiğini söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.