Manavgat Belediyesi Ilıcaspor kafilesi zehirlendi, grup turnuvadan ihraç edildi!

Denizli’de katılacakları U16 Türkiye Şampiyonası maçına saatler kala besin zehirlenmesi yaşayan Antalya grubu Manavgat Belediyesi Ilıcaspor, turnuvadan ihraç edildi.

U16 Türkiye Şampiyonası Denizli 1. Kademe B Grubu’nda yer alan Antalya temsilcisi Manavgat Belediyesi Ilıcaspor’un 15 oyuncusu ve 2 antrenörü dün oynanması gereken Urla Belediyespor maçına saatler kala ansızın rahatsızlandı.

Gıda zehirlenmesi kuşkusuyla hastaneye kaldırılan 14 şahsa, akşam saatlerinde 4 futbolcu, 2 antrenör ve kadro otobüsü sürücüsü de eklendi. Tedavileri tamamlanan 19 futbolcu, 3 antrenör ve otobüs sürücüsü taburcu edilirken, yardımcı antrenörlerden birisinin tedavisine ise devam edildiği öğrenildi. Kafileden yalnızca 2 kişinin etkilenmediği olay sonrası maça çıkamayan Ilıcaspor, turnuvadan ihraç edildi.

Gıda zehirlenmesi ve ekibin son durumu ile ilgili bilgi veren Ilıcaspor kafile sorumlusu ve grup antrenörü Volkan Mercanoğlu, “15 futbolcu ve 2 antrenörümüzün akabinde dün akşam saatlerinde 4 futbolcumuz, 2 antrenör ve grup otobüs sürücümüz de baş dönmesi, mide bulantısı şikayetleriyle hastaneye başvurdu. Onlar da besin zehirlenmesinden ötürü nezaret altına alındı. Şu an yardımcı antrenörümüz Bayram Koçak’ın şikayetleri devam ediyor. Öbürleri taburcu edildi lakin süreçler bitmediği için biz hala Denizli’den ayrılamıyoruz. Besin zehirlenmesinden yalnızca ben ve yardımcı antrenörümüz Ediz Özel etkilenmedi. Kadronun durumu ve maça çıkamadığımız için U16 Türkiye Şampiyonası Denizli 1. Kademeden ihraç edildik. Turnuvalar devam ediyor lakin kararı TFF verecek. Antalya’ya geri dönebilmek için herkesin güzel olmasını bekliyoruz” dedi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.