Melih Saatçı: Trabzonspor’un şampiyona yakışır bir gayret ortaya koyması gerekirdi

Spor Toto Üstün Lig’in 38. haftasında Başakşehir deplasmanına konuk olan Trabzonspor müsabakadan 3-1 mağlup ayrılan taraf oldu. Melih Saatçı, müsabakayı Cumhuriyet.com.tr için kıymetlendirdi.

Saatçı’nın değerlendirmesi şu halde:

“Trabzonspor ligin son haftasına gelmeden haftalar evvel daha doğrusu “ şampiyon oldum artık beni arttan gelen öteki rakiplerim yakalayamaz” dedikten sonra her hafta hem oyun manasında düşüşünü hem de mental manada bitikliğini son oynadığı Başakşehir müsabakası ile tescillendirmiş oldu.

O denli bir birinci yarı seyrettik ki şampiyon ekip Trabzonspor’un Başakşehir kalesine şutu yok. Birinci yarı maçın her manada hakimi Başakşehir grubu idi. Bu imaj şampiyon kadroya yakışmadı.

Trabzonspor ikinci yarıya 3 değişiklik yaparak çıktı. Oyuncu değişiklikleri Trabzonspor’ un oyun üstünlüğünü el geçirmesin de etken oldu. Bilhassa Djaniny ‘in oyuna girmesi hamle tertiplerinde ekibe katkı sağladı. Djaniny ‘in bu müsabakada mutlaka birinci 11’de başlatılması gerektiğini ve oyuna alınmasında da geç kalındığını düşünüyorum. Trabzonspor ‘un ikinci yarı oyun üstünlüğünü kurmasında 3-0 ‘dan sonra Başakşehir grubunun kendi yarı alanına çekilmesinin de büyük etken olduğunu diyebilirim. Trabzonspor 3-1’i yakalasa da tekrar de müsabakanın Başakşehir ekibinin istediği formda ilerlediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Son dakikalarda Koita’nın oyuna neden alındığını anlamış değilim. İkinci yarıya 3-0 geride başlıyorsun son 3-4 dakika kala Koita’yı alıyorsun. Madem alacaksın ikinci yarı başında bu değişikliğin yapılması gerekirdi. Avcı sanırım farkın daha da açılabileceğini düşünerek savunmayı tutmak istedi ise de bunda ne kadar başarılı olduğu tartışılır.

Her vakit ligin son maçları zihinlerde yer alır. Trabzonspor’un önümüzdeki sene de hem şampiyonlar ligin de hem de üstün lig de iddialıyım fikrini zihinlere kazıması için dönemin son maçında da şampiyona yakışır bir gayret ortaya koyması gerekirdi.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.