Mısır’da ‘gerçek Batman benim’ kapışması: 4 kişi tutuklandı

Posted by

Mısır’da birkaç gencin toplumsal medya üzerinden başlattığı “gerçek Batman benim” akımı 4 kişinin tutuklanması ile sonuçlandı.

Her şey toplumsal medyada, çizgi roman karakteri ‘Batman’ hakkında paylaşım yapan birinin “gerçek Batman benim” yazmasıyla başladı. Toplumsal medyada ünlülerin de katıldığı “gerçek Batman benim” paylaşımları on binlerce kişinin iştirakiyle bir akım haline geldi.

Gazete Duvar müellifi İkram Levent’in aktardığı bilgilere nazaran paylaşımların merkezi Mısır’ın Hilwan kenti. Leven’tin transferlerine nazaran akıma katılan öbür kullanıcılar ise kendilerini ‘Batman’ karakterinin baş düşmanı ‘Joker’ olarak tanıtıyor ve sonucunda 13 Ağustos’ta Hilwan metro çıkışında ‘Batman’lerin kozlarını paylaşması kararlaştırılıyor.

Yaşananları Twitter hesabı üzerinden aktaran Armağan Levent, olaya Mısır İçişleri Bakanlığı’nın müdahale ettiğini belirterek şu tabirleri kullandı:

“Mısır’da “gerçek Batman benim” savaşı… Olay şu; birkaç genç toplumsal medyada Batman hakkında konuşurken biri ‘gerçek Batman benim’ diyor, başkası hayır benim diye iddialaşıyor. Toplumsal medyada ünlülerin de katıldığı on binlerce iletiyle ‘gerçek Batman hangisi?’ akımı başlıyor.

Bu ortada Mısır’ın Kahire’den bile eski Hilwan kentinde oluyor bunlar. Yani Hilwan Batman dünyasının Gotham’ı… Öbür kümeler ‘biz de Joker’iz’ diye ortaya çıkıyor. 13 Ağustos’ta Hilwan metro çıkışında Batman’lerin kozlarını paylaşması kararlaştırılıyor.

Olay çığırından çıkmaya başlayınca Mısır İçişleri Bakanlığı devreye giriyor. ‘Gerçek Batman benim’ tezindeki şahısları aramaya başlıyor bakanlık, nihayetinde 4 kişi tutuklanıyor lakin kimi, niçin tutukladıkları aşikâr değil. Kısacası Mısır’da güvenlik problemine dönüşen ‘gerçek Batman ortaya çıksın’ gayreti şimdilik iptal edilmiş üzere görünüyor. Ben de merakla bekliyordum olacakları açıkçası!” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.