Safari kazasında can pazarı yaşandı

Posted by

Antalya’nın Manavgat ilçesinde safariye giden turistlerin bulunduğu cip, Manavgat Barajı yolunda 200 metrelik şarampole yuvarlandı. Cip sürücüsü olay yerinde ömrünü yitirirken, 9 yaralıdan yabancı asıllı olduğu varsayım edilen 1 bayanın da hastanede ömrünü yitirdiği öğrenildi.

Kaza, sabah saatlerinde Side Mahallesi’nde meydana geldi. Oymapınar Barajına safariye gittikten sonra Manavgat Barajında bulunan restorana yemek için giden turistleri taşıyan Hacı Bölükbaşı Dinç’in kullandığı 07 NZP 12 plakalı safari cipi, baraj yolunda yaklaşık 200-250 metrelik şarampole yuvarlandı.

Kazada safari cipini kullanan Hacı Bölükbaşı Dinç (66) olay yerinde hayatını yitirirken, araçta bulunan 5’i Türk 9 turist araçtan etrafa savrularak yaralandı.

Kazanın akabinde olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve jandarma grubu sevk edildi. Yaralılar, 200-250 metre uzaklıktan sıhhat, itfaiye, jandarma takımı ve vatandaşların yardımıyla ambulansların bulunduğu yere taşınırken, yaralılardan bir adedinin sağlıkçının omuzunda bir müddet taşındıktan sonra traktörün gerisinde bulunan sele üzerine konulmak suretiyle üst taşındığı gözlendi.

YARALILAR ETRAFA SAVRULDU

Kazanın akabinde araç bir hendeğe takılarak durabilirken, araçta bulunan turistler etrafa savruldu. Yaralılara sıhhat takımları, itfaiye ve jandarmalar yardım etmeye çalışırken kazanın meydana geldiği yerin yakınında meskeni ve bahçesi bulunan vatandaşlar da yardıma koştu. Yaralılar olay yerinde yapılan müdahalelerin akabinde ambulanslarla Manavgat’ta bulunan hastanelere kaldırıldı.

Ambulansların tamamının olay yerinden ayrılmasının akabinde kaza yerinden yola taşınan bir yaralı, ambulans gelene kadar üzerine perde örtülmek suretiyle güneşten korunmaya çalışıldı.

Kazanın akabinde ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan, yabancı asıllı olduğu kestirim edilen kimliği belgisiz bir bayan turist, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını yitirdi. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.