Şanlıurfa’da olaylı gece: GES altyapısında çalışan iş makineleri kundaklandı

Posted by

Olay, dün gece Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Bölücek kırsal Mahallesi’nde yaşandı. Yerde güneş gücü sistemi (GES) altyapı çalışması yapan özel bir firma çalışanları, mesaileri bittikten sonra 2 iş makinesini çalışma alanında bırakarak Şanlıurfa merkeze döndü.

Gece saat 01.30 sıralarında çalışma bölgesine giden kimliği belgisiz kişi ya da bireyler, teze nazaran levye ile iş makinelerinin kapısını zorlayarak açtıktan sonra ateşe verdi. Olayı görenlerin haber vermesi üzerine bölgeye giden itfaiye takımları, yangına müdahale ederek söndürdü.

Yangında yaklaşık 4 milyon liralık bir hasar oluştuğu öğrenildi. Olay yerine giden jandarma takımları, iş makinelerini kundaklayan kişi ya da şahısları belirlemek için çalışma başlattı.

ZARAR 4 MİLYON LİRA

Firma sahibi Abuzer Avcı bunu yapabilecek hasımlık yaşadıkları birilerinin olmadığını belirterek, “Bizim iş makinalarımız o alanda güneş güç sistemleri alanının altyapısını oluşturmak için bulunuyordu. Orada arkadaşlarımız yaklaşık saat 10.00’a kadar çalıştı. Ondan sonra gece saat 01.30 sıralarında köylüler bana telefon açıp iş makinelerimizin orada yandığını söyledi. Biz de o tarafa yöneldiğimizde iş makinelerimizin başında itfaiye ve köylülerin olduğunu gördük. Daha sonra da iş makinelerimizin kullanılamaz hale geldiğini gördük. Yani biz babadan beri 30 yıllık esnafız. Hiç kimse ile makus giden bir durumumuz olmadı. İşçimizden herkes hakkını alır. Herkes de bizi bilir lakin kimin sizi sevip sevmediğini bilemezsiniz. Bizim şüphelendiğimiz kimse yok. Burada 2 iş makinemiz yandı. Yaklaşık 4 milyon lira bir ziyanımız var. Elbette ki devletimizin orada süratli çalışması, jandarmanın, JASAT’ın, savcılarımızın orada çalışması var ancak bizim devletimizden ricamız biraz daha hızlı bir halde bu işin tahlile kavuşturulmasıdır” diye konuştu.

İş makineleri, yapılan incelemenin akabinde firmanın otoparkına götürüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.