‘Sazan sarmalı’nda 15 tutuklama

DUVAR- Bursa merkezli 5 vilayette gerçekleştirilen cürüm örgütü operasyonunda, “Sazan sarmalı” olarak bilinen teknikle 15 kentte 16 kişiyi 6 milyon lira dolandırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan zanlıların emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden, kabahat örgütünün elebaşı O.G’nin de ortalarında bulunduğu 15’i, sevk edildikleri hakimlikçe tutuklandı. 3 kişi ise isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

‘PİYASA FİYATININ ALTINA İNŞAAT DEMİRİ’

AA’nın haberine nazaran paravan şirketler kurarak Gemlik ve İznik ilçelerinde iki inşaat firmasını telefonla arayan zanlılar, stoklarında çok ölçüde inşaat demiri olduğunu ve bunları piyasa fiyatlarının altında satmak istediklerini söylemiş, şüphelilerin teklifini kabul eden firma yetkilileri, onlarla demirleri şantiyeye getirdikleri takdirde paraları hesaplarına havale edecekleri tarafında anlaşmıştı.

Demir satan gerçek firmalarla ise alıcı olarak irtibata geçen zanlılar, fiyatlarını teslimat anında ödeyeceklerini taahhüt edip inşaat firması yetkililerinin istediği ölçüdeki demirin mağdurlara ilişkin şantiyelere gönderilmesini sağlamıştı.

Firma yetkilileri, demirleri şantiyede görünce malların karşılığı olan paraları zanlıların verdiği paravan şirketlere ilişkin hesap numaralarına göndermiş, durumun farkına varınca da polisi aramıştı.

Polis, şüphelilerin tıpkı usulle 15 vilayette 16 kişiyi 6 milyon lira dolandırdığını tespit etmişti. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.