Sürdürülebilirliğe ait artan farkındalık moda sanayisinde peluş kumaş kullanımını yaygınlaştırdı

Posted by

Küresel salgının yanı sıra giderek tesirini artıran iklim krizi, tüketicilerin sürdürülebilirliğe yönelik farkındalığını artırırken şirketlerin ajandasına da sürdürülebilirlik hususunu ekledi.

Sürdürülebilir üretimin besinden kırtasiyeye, mobilyadan dokumaya kadar çok sayıda bölümü tesiri altına aldığını belirten Kolunsağ Muflon Pazarlama Müdürü Ahmet İhsan Kolunsağ ise “89 yıldır konfeksiyon, ayakkabı, otomotiv, kırtasiye, oyuncak, mesken dokuması ve aksesuar üzere çok sayıda alanda kullanılan muflon üretimi gerçekleştiren bir şirket olarak sürdürülebilir üretim ideolojimizle iklim değişikliğiyle çabayı destekliyoruz. Organik kumaştan mufton üretimimizle sürdürülebilirlik kadar insan sıhhatini da odağımıza alıyoruz. Üretimde hayvan derisi yerine sürdürülebilir materyaller kullanarak tabiattaki tüm canlılar üzere hayvanların da ömür hakkının savunuculuğunu üstleniyoruz. Ulusal ve milletlerarası fuarlarda da peluş zürafa maskotuyla hayvanların hayat hakkına dikkat çekiyoruz. 21-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Texhibition İstanbul Kumaş ve Dokumacılık Aksesuarları Fuarı’nda da zürafa maskotumuzla sürdürülebilir üretime dikkat çekeceğiz” dedi.

Dünyanın birinci yanmaz peluş kumaşını üretti

Gerçekleştirdikleri teknoloji yatırımlarıyla üretime sürdürülebilir ve verimli bir yapı kazandırdıklarını kaydeden Ahmet İhsan Kolunsağ, “İç piyasada ülkemizin öne çıkan ayakkabı ve dokuma markalarının tedarikçisi olarak faaliyet gösteriyoruz. Yıllık ortalama 2 milyon 700 bin metrik üretim kapasitemizle ülkemizin mufton gereksiniminin yarısını karşılıyoruz. Avrupa’dan Balkanlar’a Rusya’dan Ortadoğu’ya uzanan geniş bir coğrafyaya eserlerimizi ulaştırıyoruz. Dünyanın birinci yanmaz peluş, yüzde 100 cotton (pamuk) sertifikalı, Dünya’nın birinci yüzde 100 yün woolmark (yün) sertifikalı high pile kumaş üreticisi olarak Kuzey Avrupa, Kuzey Afrika ve Kafkas ülkelerinde önder bir marka olma yolunda süratle ilerliyoruz. Mevcut üretim kapasitemize paralel olarak ihracatımızı da artırarak ülke iktisadına sunduğumuz katma pahası ileri düzeylere ulaştırmayı hedefliyoruz” diye belirtti.

DÜNYA MARKALARIYLA İŞBİRLİĞİ

Üretimde yüzde 100 yerli hammadde kullanarak yüksek kaliteli eserleri uygun fiyatlarla piyasaya sunduklarını belirten Kolunsağ Muflon Pazarlama Müdürü Ahmet İhsan Kolunsağ, “Yüksek teknolojilerin yapıtı olan entegre tesisimizde alanında uzman çalışanlarımızla kalitemizi her geçen gün artırırken dünyanın saygın markalarıyla işbirliği yaparak ülkemizi dünyada temsil ediyoruz. Müşteri odaklı, yenilikçi ve verimliliği merkeze alan üretim ve idare yaklaşımımız bizi muvaffakiyete ulaştırıyor. Esaslı deneyimimizin yapıtı kaliteli üretim gücümüzle global ölçekte dev işbirliklerine imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

MODA SANAYİSİNDE PELUŞ KUMAŞ KULLANIMI ARTIYOR

Elyaflarla harmanlanan peluş kumaşların dokumadan oyuncağa, ikramlık eşyadan aksesuar çeşitlerine kadar hayli geniş bir kullanım alanı olduğunu söyleyen Ahmet İhsan Kolunsağ, “Sektördeki esaslı tecrübemizle ülkemizin ve dünyanın saygın moda kuruluşlarının peluş kumaş tedarikçisi haline geldik. İleri teknolojilerimizle moda sanayisinin farklı desen ve renk taleplerini de karşılıyoruz. Moda sanayisinde sürdürülebilirliğe ait oluşan farkındalık peluş kumaş kullanımını yaygınlaştırdı. Yüzlerce desen seçeneğimizle giysiden ayakkabı ve aksesuara kadar çok sayıda eserde peluş kumaş kullanımını yaygınlaştırıyoruz” diye ekledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.