Tayvan başkanı Tsai, Nancy Pelosi’ye gurur madalyası takdim etti

Posted by

ABD Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi, ziyareti kapsamında, bu sabah beraberindeki 5 kişilik kongre heyetiyle Tayvan başkanı Tsai Ing-wen ile bir ortaya geldi.

Tsai Ing-wen, görüşmede, Pelosi’ye, Tayvan‘daki hükümetin devamı olduğunu öne sürdüğü Çin Cumhuriyeti’nin “Uğurlu Bulutlar Düzeni” ismi verilen gurur madalyası ve özel şeridini takdim etti.

Tsai, Pelosi ve heyetine kritik bir periyotta Tayvan’ın yayında olduklarını somut olarak gösterdikleri ve ABD‘nin Tayvan’ın kendini savunmasına takviyesini tabir ettikleri için teşekkür etti.

Tsai, Tayvan’ın Çin’in artan askeri tehditlerine boyun eğmeyeceğini vurgulayarak, “Ülkemizin egemenliğini kararlılıkla koruyacak, tıpkı vakitte demokrasi ismine sınırı müdafaayı sürdüreceğiz” dedi.

Pelosi de Kongre ismine kendisine tevdi edilen onur için Tsai’ye teşekkür ederken, “ABD’nin Tayvan ile dayanışması hayatidir. Tayvan’da ve dünyanın geri kalanında demokrasiyi müdafaa kararlılığımız değişmemiştir. Ziyaretimiz, ABD’nin Tayvan’a takviye kelamını terk etmediğini açıkça göstermiştir” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.