Top Gun Maverick Titanic’i geçti

Posted by

Hafta sonunda yaklaşık 7 milyon dolar hasılata erişen “Top Gun: Maverick”, ABD’de toplam 662,5 milyona dolara ulaştı ve 659,36 milyon dolar hasılatı bulunan “Titanic”i geçerek ABD’de tüm zamanların en çok hasılat toplayan filmleri listesinin yedinci sırasına yükseldi.

Top Gun, Paramount’un 110 yıllık tarihindeki en büyük projesini geçmeyi başarsa da James Cameron’ın destanı, uluslararası gişede 1,5 milyar, dünya çapında ise 2,2 milyar dolar ile Tom Cruise’un macerasının çok önünde yer alıyor. Ancak Maverick’in Rusya ve Çin’de gösterilmemesine rağmen toplamda 1,3 milyar dolar hasılat elde etmesi de tarihi bir başarı olarak kabul ediliyor.

TOP GUN: MAVERICK’İN KONUSU

Film Pilot Pete (Maverick) Mitchell’in hava kuvvetlerine geri dönüşü sonrası yaşananlara odaklanıyor. Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete (Maverick) Mitchell, donanmaya verdiği 30 yıllık başarılı hizmetin ardından, test pilotu olarak sınırları zorlar.

Kendisini karaya bağlayacak herhangi bir görevden uzak durmak isteyen Maverick, kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir müfrezeyi özel bir görev için eğitirken bulur. Hem belirsiz bir gelecekle hem de geçmişindeki anılarıyla karşı karşıya olan Maverick, gitmek zorunda olduğu görev nedeniyle en büyük korkularıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.