Tosuncuk’un Sağ Kolunun İfadesi Ortaya Çıktı!

Çiftlik Bank aracılığıyla milyonlarca liralık vurguna imza atan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın sağ kolunun ifadesi ortaya çıktı. Türkiye’ye iade edilen Osman Naim Kaya isimli şahıs, Aydın’dan 537 bin dolar aldığını söyledi.

Aydın’ın Uruguay’daki işlerini takip eden Kaya, Adalet Bakanlığı çalışmaları sonucu Türkiye’ye iade edildi.

Kaya, İstanbul Havalimanı’ndaki işlemlerinin ardından İstanbul emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada sorgulanan Kaya’nın ifadesi ortaya çıktı.

Çiftlik Bank ile bağı olmadığını iddia eden Kaya şunları söyledi ?

‘Mehmet Aydın ile sosyal medya üzerinden tanıştım, daha önce tanışıklığımız yoktu. Uruguay’a gelen Mehmet Aydın ve ailesine danışmanlık yaptım. Araç, ev alım işlerinde aracılık ettim. Bu işlerde de komisyon adı altında Mehmet Aydın’dan yaklaşık 537 bin dolar aldım. Çiftlikbank ile herhangi bir ilgi ve alakam yok. Çiftlikbank kurulduğu tarihte Uruguay’daydım. Bitcoin cihazlarını bilmiyordum, alakam yoktu. Mehmet Aydın’ın insanları dolandırdığı paralarla alakalı bilgim yok. Paraguay ülkesine hiç gitmedim. Pabipark ve başka herhangi bir şirkette Mehmet Aydın ile ortaklığım yok, suçlamaları kabul etmiyorum’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir