Turizm cennetinde fevkalâde yoğunluk: Trafik kilitlendi, kıyılarda adım atacak yer kalmadı

Posted by

Kurban Bayramı’nın 9 güne çıkmasının akabinde rezervasyon sayıları yüzde yüz arttı. Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistlerle birlikte bayramda nüfusun 1 milyonu bulabileceği belirtilirken, trafik ise bayrama 2 gün kala kilitlendi.

Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistlerle birlikte 750 bine yaklaşan nüfusun Kurban Bayramı’nda 1 milyonu bulacağı belirtildi.

Bodrum Belediyesi çalışma saatlerini 24 saate çıkardı. Emniyet güçleri ve jandarma takımlarınca arife gününden itibaren ilçedeki giriş çıkışlarda 24 saat trafik uygulamaları yapılacak.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, şöyle konuştu:

*Kurban Bayramı’na yaklaşmamızla bir arada Bodrum hareketlenmeye başladı.

*Bodrum’da yaşayan, Bodrum’a tatile gelecek olan ve tüm İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.

*Bayram önlemlerini Bodrum Belediyesi olarak alıyoruz. Kaymakamlığımız, emniyetimiz ve jandarmamız da inançlı bir tatil ve bayram için 24 vatandaşlarımızın daima yanında olacaklar. Zabıtalarımız da 24 saat temel alarak kontrollerini sürdürecek.

*Bodrum Belediyesi 7/24 misyonda olacak. Vatandaşlarımız rahat bir tatil yapmalarını, rahat bir Kurban Bayramı geçirmelerini sağlamaya çalışacağız.

*Kurban Bayramı öncesi yoğunluk başladı. Trafik artış gösterdi, Geçtiğimiz yıllar üzere olacaktır tekrar, Bodrum cazibesini her vakit korur bu mevzuda. Bu yılki tek ıstırabımız maliyetlerin biraz yüksek olması.

*Maliyetler yükselince vatandaşlarımızın tatile çıkma şansıda biraz azaldı üzere görünüyor. Başka bayramlardan biraz daha sönük geçebilir.

Başkan Aras, Bodrum’a akın eden turistlerle birlikte yaşanan nüfus artışıyla ilgili ise “Bizim problemimiz artan nüfusla ilgili değil, hizmet olarak bu nüfusa yetebilmek. Nüfus yoğunluğu Bodrum’daki yoğunluk artık olağan bir durum haline geldiği için alt yapımızın, üst yapımızın, ulaşım sistemimizin, katı atık toplama sistemimizin, içme suyu temininin ve trafik düzenlemesinin buna nazaran olması gerekiyor” sözlerini kullandı. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.