Web3 Meraklısı: Bu Altcoin’de Çok Boğayım! Fırsatlar Var

Posted by

Snoop Dogg ve oğlu Champ Medici, Ethereum NFT ekosistemindeki en önde gelen ünlülerden biridir. Takip ettiğiniz üzere lider altcoin bir kripto kan banyosuna maruz kalıyor. Bu ortamda Dogg, ayı piyasasının uzayda olmaması gereken tüm insanları ayıkladığını savunuyor.

Ethereum likidite krizi, NFT şüphecilerini dışarı itiyor

Son kripto piyasası kan banyosunu Kriptokoin.com’dan takip ediyorsunuz. Ethereum fiyatı 26 Haziran 2022’deki 1.266 dolarlık zirvesinden yazı yazılırken 1.035 dolara düştü. Nansen’den alınan verilere göre, Ethereum fiyatındaki düşüşe, NFT işlemlerindeki küçülme eşlik ediyor.

Ethereum NFT işlemlerinin toplam hacmi geçen ay %55 azaldı. Mayıs 2022’de NFT işlemleri 1,3 milyon ETH’yi oluştururken, sayı 584.000 ETH’ye düştü. USD değerinde bu, NFT satışlarında 2,6 milyar dolardan 672 milyon dolara %70’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Ayrıca, Bored Ape Yacht Club ve Goblintown gibi mavi çipli NFT projeleri fiyat artışına tanık olmadı. Ek olarak dijital sanatta, Ethereum Blockchain’de tahsil edilebilir işlemlerde genel bir düşüş var. Yine de, en büyük peer-to-peer pazar yeri olan OpenSea’deki ilk beş koleksiyona ait NFT’lerin ortalama fiyatı büyük ölçüde değişmedi. NFT meraklıları, yüksek taban fiyatlarına sahip koleksiyonlar yerine Goblintown gibi bedava darphanelere meraklı.

OpenSea, Mayıs 2022’de 1.478 milyon NFT satışının ardından Haziran 2022’de 1.476 milyon NFT satışına dikkat çekti. Ethereum Blockchain’de Temmuz ayında son iki aya göre daha fazla dijital sanat ve koleksiyon satılması muhtemel. Web3 ekosisteminde popüler olan önde gelen bir ünlü olan Snoop Dogg, kripto kan banyosunun şüphecileri ekosistemin dışına ittiğine inanıyor. Dogg’un şu sözleri kaydetti:

Bu kripto kışı, uzayda olmaması gereken ve oradaki fırsatları kötüye kullanan tüm insanları ayıklamış gibi hissediyorum.

Likidite krizi, Ethereum NFT alanındaki kilit oyuncuları finansal bir krize itti. Bu şüphecileri NFT savunucularından ayırdı.

Plak şirketlerinin yakında lider altcoin NFT ekosistemine girmesi mümkün

2022’nin başlarında Snoop Dogg, MNRK Music Group’tan satın aldığı bir plak şirketi olan Death Row Records’u bir NFT plak şirketi haline getirme planlarını duyurdu. Kısa bir süre sonra “Journey of the Dogg”daki NFT’lerden biri bir müzayedede 100.000 doların üzerinde satıldı. Snoop, Cozomo de’ Medici takma adı altında NFT’lerde 17 milyon dolar topladı. CNBC’ye bir röportajda şunları söyledi:

NFT’lerin müzikte büyük olmak için harika bir fırsatı olduğunu biliyorum. Çünkü er ya da geç plak şirketleri devreye girmek zorunda kalacaklar. Eve gelip masada oturmak ve katalogda örümcek ağları toplamaktansa Blockchain’de daha iyi hizmet edilir.

Bu arada Dogg’un oğlu Champ Medici, Ethereum NFT ekosistemine girenlerin sadece etiketler olmadığına inanıyor. Champ, “Film stüdyoları, teknoloji şirketleri, içecek şirketleri, herkes Web3’e koşuyor. Dogg’un uzayda ne kadar büyük olduğunu görüyorlar,” diyor.

Lider altcoin fiyatında bir sonraki büyük hareket, 900 doların altında

Bir kripto analist olan Murfski Ethereum fiyat tablosunu değerlendirdi. Analist, bir önceki düşük seviyeyi 1.000 doları süpürdükten sonra, Ethereum fiyatının geri dönebileceğini kaydetti. Yine de toparlanma olasılığı düşük. Bu nedenle analist bir sonraki büyük hareketin 900 doların altında gerçekleşeceğine inanıyor.

Önde gelen bir kripto analisti olan Phoenix_Ash3s, altcoin fiyatının 1.000 doların üzerinde kalması durumunda toparlanabileceğine inanıyor.

Analistler kripto risklerinin arttığına inanıyor, ETH daha da düşebilir

Fairlead Strategies’teki analistler, kripto piyasasının hala kan gölüne döndüğünü ve artan bulaşma riskleri arasında Ethereum fiyatının düşebileceğini savunuyor. Riskten korunma fonu Three Arrows Capital’in (3AC) zorunlu tasfiyesi, altcoin üzerindeki belirsizliğe ve artan satış baskısına katkıda bulundu.

Fairlead Strategies kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, Ethereum’un temellerinin aynı zamanda artan aşağı yönlü risklere işaret ettiğine inanıyor. Mevcut seviye tutamazsa, Ethereum fiyatı için bir sonraki destek seviyesi 500 doların altında. Stockton bir notta şunları söylüyor:

Ethereum için bir sonraki destek, Eylül 2020 zirvesine dayanan küçük bir seviye olan 490 dolara yakın. Daha önemli destek yaklaşık 363 dolar. Önceki destek (~1.733 dolar) direnç oldu. Ancak pek alakalı değil. Bitcoin gibi, ETH de uzun vadeli bir perspektiften yeni aşırı satıldı. Ancak uzun vadeli momentumda oldukça yakın tarihli bir düşüş eğilimi, uzun bir düşüş trendini destekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.