4. Tarihi Yarımada Bisiklet Turu Tamamlandı

Spor İstanbul tarafından organize edilen 4’üncü Tarihi Yarımada Bisiklet Turu, bugün koşuldu. Yenikapı’dan start alan bisikletçiler tarihi yarımadayı turlayarak, tekrar Yenikapı’da organizasyonu tamamladılar.

Soğuk ve fırtınalı havaya karşın onlarca bisikletçi Yenikapı Bisiklet Evi önünde saat 08.00’den itibaren toplanmaya başladı. Saat 09.00’da start alan bisikletçiler, akan trafik içinde Yenikapı sahilinden Sirkeci istikametine doğru pedal çevirdi.

DÖNÜŞÜ BALAT’TAN ALDILAR

Unkapanı, Cibali ve Fener’i de geçen bisikletçiler, Balat’tan döndü. Dönüş parkuru, Sirkeci’de Gülhane Parkı’na yöneldi. Buradan Ayasofya önüne çıkan bisikletçiler, Sultanahmet Meydanı’ndan geçerek, Kumkapı’ya ulaştılar. Tur, yaklaşık bir saatin sonunda, Yenikapı’da sona erdi.

BİSİKLETLE ADETA BİR TARİH TURU

Bisikletçiler yarışta Topkapı Sarayı, Mısır Çarşısı, Aziz George Katedrali, Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii gibi İstanbul’un eşsiz tarihi eserleri arasında da adeta bir tarih turu attı.

Turu tamamlayan tüm bisikletçilere, birer “anı madalyası” takdim edildi. Bisikletçiler, zor hava koşullarında gerçekleşen turda sınırlarını zorlamanın kendileri için ayrı bir heyecan ve meydan okuma olduğunu belirtti.

ÜÇ YIL İÇİNDE DÖRDÜNCÜ KEZ YAPILDI

İlk olarak 2021 ve 2022 yıllarında düzenlenen Tarihi Yarımada Bisiklet Turu, bu yıl içinde ikinci kez organize edildi. Daha önce ekim ayında yapılan tur, bugünle birlikte toplamda 4’üncü kez gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx