Anaokulu öğrencilerinden EGEMM’e anlamlı ziyaret

 Ege Üniversitesi Anaokulunda öğrenim gören 6 yaş gurubu minikler, “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesinde faaliyet gösteren Ege Ajans’ı ve EÜ Televizyonunu ziyaret ettiler. EÜ İletişim Fakültesi Dekanı ve EGEMM Merkez Müdürü Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, anaokulu öğrencilerinin anlamlı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken minikleri medya merkezinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş ve 6 yaş grubu öğretmenleri eşliğinde ilk olarak Ege Ajans’ı ziyaret eden Egeli minkler, burada Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve ajans çalışanları ile gazetecilik mesleği ile ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Merkez Müdürü Prof. Dr. Gültekin, “Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan Anaokulu öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza, gazetecilik mesleğinin önemini anlattık. Onlar da anlattıklarımıza oldukça ilgi gösterdiler. Belki de aralarında geleceğin iletişimcileri bulunuyor. Miniklerin ziyaretinden ziyadesiyle mutlu olduk” diye konuştu.

EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş ise amaçlarının bu anlamlı günde çocuklara gazetecilik mesleğini tanıtmak olduğunu belirterek misafirperverliklerinden ötürü Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve merkez çalışanlarına teşekkür etti. Ziyaret boyunca anaokulu öğrencileri Ege Üniversitesinin haber yayın organı Kalem Gazetesi’ni incelediler, fotoğraf makinesinin kullanımı hakkında bilgi alıp çekim deneyimi yaşadılar. Ege Üniversitesi Televizyonu stüdyolarını da ziyaret eden minikler, buradaki ekipmanları inceleyip sunuculuk yaparak eğlendiler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx