Barbie’nin Ken’i Ryan Gosling Madame Tussauds’ta

İstanbul Taksim’deki Madame Tussauds müzesinde gerçekleştirilen açılışta konuşan Merlin Türkiye Genel Müdürü Tankut Tonger, 250 yıllık tarihe sahip Madame Tussauds markasının İstanbul’da şubesinin açılmasıyla önemli bir turizm ve eğlence merkezi haline geldiğini söyledi. Tonger, Gosling’in heykelinin yapılış sürecini, özelliklerini ve Madame Tussauds’un bu yıl içindeki yeni etkinlik planlarını basın mensuplarına açıkladı.

Açılışın ardından AA muhabirine konuşan Tonger, Gosling’in balmumu figürünün yapılış sürecinin en az 2 yılı bulduğunu belirterek, “Bu yolculuğa 70’e yakın balmumu heykelle başladık. Şimdi 90’ın üzerinde heykelimiz var. Bir kısmı yerli, bir kısmı yabancı, bir kısmı geçmişte çok önemli işlere ve konulara imza atmış, bir kısmı bugünü ve geleceği temsil eden figürlerimiz var. Dolayısıyla mümkün mertebe hem yabancı misafirlerimizin hem de yerli misafirlerimizin yan yana durmaktan hoşlanacağı popüler figürleri tercih ediyoruz. En son bugün sizin de burada olmanıza vesile olan, dünyanın en beğenilen aktörlerinden biri, çok yönlü bir sanatçı olan Ryan Gosling ile beraberiz.” dedi.

Tonger, Gosling’in figürünün yapılış sürecine ilişkin ise şunları kaydetti:

“Önce kendisinden onay aldık. Konuya sıcak yaklaşıyor mu onu öğrendik. Çünkü gönüllülük esasına dayalı tüm bu yaptığımız işler. Akabinde Londra’daki stüdyomuzda sanatçılarımız uzun saatler sonucunda milimetrik fotoğraflarını çıkardıktan sonra, önce bir kil heykel ve en sonunda bir balmumu heykel yapıyor. Bu aşamalarda figürün sahibinin mutlaka iznini, yönlendirmelerini alıyoruz ve en son saçları, kirpikleri, kaşları da işlendikten sonra makyaj yapılınca nihai haline geliyor. Adeta canlanıyor.

Madame Tussaud’ların en önemli özelliklerinden biri figürlerimizin, misafirlerin fiziksel olarak dokunmalarına açık olması. Yani siz hayatınızda belki ilk ve tek defa görebileceğiniz, hayran olduğunuz bir kişiye sarılabilirsiniz, fotoğraf çektirebilirsiniz. Bütün bunları yapmak serbest. Hollywood yıldızlarıyla tarihin, siyasetin, sporun, bugün ve geçmişte kalan hatıralarıyla hep beraber dünyanın en eğlenceli müzelerinden birinde şahane vakit geçirebilirsiniz.”

DUA LIPA VE ELON MUSK DA YOLDA

Bu yıl içinde yeni balmumu figürlerin de açılışını planladıklarını aktaran Tonger, “2024 yılı içerisinde 3 balmumu heykelimiz daha bizimle olacak. İlk gelecek heykelimiz Dua Lipa. Kendisi dünyanın en çok sevilen isimlerinden biri. Çok da enerjisi yüksek. Nisan ayında umarım misafirlerimizle buluşturacağız. Harry Styles’ın figürü de yaz aylarında bizimle olacak. Yılın sonuna doğru ise belki en popüler isimlerden biri olan, dünyanın birçok anlamda ilklerine imzasını atmış olan Elon Musk’ı burada canlandırmayı planlıyoruz.” bilgisini paylaştı.

Açılışı yapılan Ryan Gosling’in gerçekçi balmumu figürünün saç ve yüz kılı Budapeşte çekimlerinden referans alınırken, saç ve cilt boyama referansı ise 22. Critics’ Choice Ödülleri’nden uyarlandı.

Kruvaze takım elbisesi, içindeki açık mavi gömleği ve bordo ayakkabıları ile birebir gerçeğini yansıtan figür, ziyaretçilerini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx