Galaxy S24 Plus sürpriz şekilde Walmart’ta göründü

Samsung’un 2024’teki ilk ‘Galaxy Unpacked’ etkinliğinden sadece birkaç hafta önce, Galaxy S24 Plus’ın yanlışlıkla Walmart’ın online satış platformunda listelenmesi şirketi oldukça rahatsız etmiş olmalı. Bu yanlış listeleme, amiral gemisi modeli hakkında birçok bilgiyi ortaya çıkardı. Bizim dikkatimizi çeken ise Samsung’un bu model için getirmeyi planladığı özelliklerin fazlalığı oldu.

Galaxy S24 Plus’a ait basın görselleri, tasarım açısından çok etkileyici olmasa da, yükseltilmiş özellikleri ve uzun özellik listesiyle bu eksikliği telafi ediyor gibi görünüyor. Walmart’ta görülen Onyx Siyahı renkli Galaxy S24 Plus’ın listesi kaldırılmış olsa da, Samsung’un pazarlama materyallerinin önemli bir kısmını ele geçirmeyi başardık. Basın görsellerine bakıldığında, tasarım açısından çok etkilenmedik. Bu açıdan bakıldığında, Güney Kore devinin Galaxy S23 Plus şasisini yeniden kullanıp sadece ‘Galaxy S24 Plus’ adını verdiği anlaşılıyor.

Ancak Samsung, bu model için kaynaklarının çoğunu özellikler ve teknik özellikler üzerinde yoğunlaştırmış gibi görünüyor. Galaxy S24 Plus, bir ‘Plus’ varyantının ilk kez 12GB RAM ile sunulmasıyla dikkat çekiyor ve ‘Canlı Çeviri’, ‘Yaratıcı Düzenleme’, ‘Gece Zoomu’ gibi birçok özelliği barındırıyor.

Galaxy S24 Plus sürpriz şekilde Walmart’ta göründü

Galaxy S24 Plus’ın ekranının Galaxy S23 Plus’tan biraz daha büyük olacağı söyleniyor. Bu da Galaxy S24 Plus’a daha fazla ekran alanı ve daha büyük bir batarya eklemek için bolca alan sağlıyor. Yapılan iyileştirmelere rağmen, cihazda yerleşik LLM (Büyük Dil Modelleri) yetenekleri ve iki yönlü uydu iletişiminden bahsedilmiyor. Bu da Samsung’un bu özellikleri yaklaşan amiral gemisi serisinde sunmayacağını düşündürüyor, ki bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Yine de Samsung’un Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra’nın ilk sevkiyatlarını artırdığına dair söylentiler var. Şirket, bu iki modelin daha yüksek sayılarda satılacağına inanıyor olabilir. Artan özellik sayısı ve teknik özelliklerdeki yükseltmeler düşünüldüğünde, Samsung’un tahmini doğru olabilir. Şirketin sınırlı süreliğine sunduğu ön sipariş hediyeleriyle müşteriler, bu modeller piyasaya sürüldüğünde onları satın almaya daha fazla teşvik edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx