Lübnan-İsrail sınırındaki saldırıda Reuters kameramanı öldü

Lübnan’ın İsrail sınırında basın mensuplarına yönelik saldırıda 1 gazeteci öldü, 5’i yaralandı.

Lübnan resmi ajansı NNA, ülkenin güneyinde İsrail sınırındaki Alma Şaab beldesinde gerçekleşen saldırıda Reuters haber ajansından kameraman İssam Abdullah’ın hayatını kaybettiğini aktardı.

Katar merkezli Al Jazeera televizyonu, olay yerinden yaptığı canlı yayında yaralı 2 gazetecinin kendi çalışanları olduğunu duyurdu. Saldırıda hedef alınan aracın tamamen yandığı görüldü.

AA’nın haberine göre saldırıda yaralanan 5 gazeteci hastaneye kaldırıldı. Saldırıdan kimin sorumlu olduğu açıklanmadı.

REUTERS: DAHA FAZLA BİLGİ EDİNMEYE ÇALIŞIYORUZ

Reuters’tan yapılan yazılı açıklamada da “Kameramanımız İssam Abdullah’ın öldürüldüğünü derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, gazetecinin, Lübnan’ın güneyinde canlı yayın yapan Reuters ekibinin bir parçası olduğu bilgisi paylaşılarak şunlar kaydedildi:

“Acilen daha fazla bilgi edinmeye çalışıyor, bölgedeki yetkililerle çalışıyor ve İssam’ın ailesine ve meslektaşlarına destek oluyoruz. Bu korkunç zamanda düşüncelerimiz ailesiyle. Reuters muhabirleri Thaer Al-Sudani ve Maher Nazeh de yaralanmış olup tıbbi bakım görmekteler. Bu korkunç zamanda düşüncelerimiz aileleriyle birlikte.”

İsrail-Filistin çatışması abluka alındaki Gazze Şeridi’nde şiddetli savaş halini aldı. Bu dönemde, İsrail ordusu ve Lübnan Hizbullah’ı arasında karşılıklı saldırılarla bu bölge de yeniden ısındı. İsrail ordusu, kuzey sınırında teyakkuz halinde bekliyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx