Meral Akşener’den ortak bildiriye imza atmayan CHP’ye tepki

Akşener, TBMM’de PKK terör örgütünün saldırıları kınandığı ortak bildiriye imza atmayan partilere tepki gösterdi. Akşener, “Böylesine önemli ve acı bir olayda; İYİ Parti TBMM Grubumuzun ortak açıklama için yapmış olduğu çağrının ötelenmesi de milletimizin vicdanının sesi olan Gazi Meclisimize yakışmaz” dedi.

Irak’ın kuzeyinde 24 saat içerisinde 12 askerimiz şehit oldu. Ak Parti, Mhp, İYİ Parti ve Saadet Partisinin grup başkanvekillerinin imzasıyla Irak’ın kuzeyindeki terör saldırılarıyla ilgili ortak bildiri yayımlandı. Bildiride PKK terör örgütünün saldırıları kınanarak “Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır” denildi. CHP ve DEM Parti bildiriye imza atmadı.

AKŞENER: BU ÇAĞRININ ÖTELENMESİ GAZİ MECLİSİMİZE YAKIŞMAZ

Akşener, ortak bildiriye imza atmayan CHP ve DEM Parti’ye ilişkin sosyal medya hesabından, “Böylesine önemli ve acı bir olayda; İYİ Parti TBMM Grubumuzun ortak açıklama için yapmış olduğu çağrının ötelenmesi de milletimizin vicdanının sesi olan Gazi Meclisimize yakışmaz” dedi.

“SUUD’LARIN KRALI İLAN EDİLEN YAS, BUGÜN EVLATLARIMIZA ÇOK GÖRÜLÜYOR”

Milli yas ilan edilmemesi hakkında da hükümete tepki gösteren Akşener, şunları söyledi: “24 saat içerisinde 12 evladımızı şehit vermek; millî bir meseledir ve millî bir acıdır. Dolayısıyla Türk Milleti’nin millî yasıdır. Suud’ların kralı öldüğünde bile hemen ilan edilebilen yasın, bugün evlatlarımıza çok görülüyor olması bizim için kabul edilemez.

Buradan iktidara ve Türkiye Büyük Millet Meclisine bir çağrıda bulunuyorum: Türk milletinin iradesini, vicdanını, hakkını ve hukukunu koruma görevinizi derhâl yerine getirin. Devletimizin adabına, edebine ve ciddiyetine uygun davranın.

Milletimizin yürek yangınını körüklemek için değil, söndürmek için bir adım atın. Ezcümle; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yakışanı yapın!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx