MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu Ali Koç’a, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Ahmet Çakar’a dava açtı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetimine karşı tepkiler yükseliyor.

Daha önce Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye parmak sallayan Mehmet Büyükekşi, telefonunda FETÖ uygulaması olan Bylock çıkmasını dile getiren eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar hakkında dava açtı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ahmet Çakar, “Eveeeet. TFF başkanı Mehmet Büyükekşi ile hukuk mücadelem bugün itibari ile başlamıştır. Kendisine bylockçu Büyükekşi dediğim için bana dava açmış. Bak Mehmet efendi sen değilmisin “ telefonumda bylock çıktı” diyen. Aklın sıra beni yoracaksın di mi? Ama yoramazsın.” dedi.

Futbol Federasyonu seçimleri öncesinde gazeteci Candaş Tolga Işık’ın programına katılan Mehmet Büyükekşi, telefonda bylock yüklü olduğunu kabul etmişti.

TFF başkan adayını tanıyalım… Kardeşi FETÖ’nün gizli kasası iddiasıGüncel

MHK BAŞKANI İBANOĞLU’NDAN ALİ KOÇ’A DAVA

Öte yandan MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu, yaptığı açıklamalar nedeniyle Ali Koç hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İbanoğlu, 5 Kasım 2023’teki Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında Koç’un kendisi hakkında, “Karakteri zayıf, omurgasız. Mevkii için her şeyi yapabilecek biri. Bu bir gerçek, yorum değil, bu bilgi. O da Ege Bölgesinden, Denizlili. Kim bunun başı kardeşim. Tolga Özkalfa ortaya çıkıyor. Bu arkadaş mevkii, makam seviyor. Onun için verilen her görevi yerine getirir” şeklindeki ifadelerine dayanarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx