Nihal Candan ve Bahar Candan’ın Annesi Canlı Yayına Bağlandı, Gözyaşları İçinde İsyan Etti

Çete üyeliği ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanan Nihal Candan ve Bahar Candan’ın annesi, Söylemezsem Olmaz yayınında gözyaşlarına boğuldu. Eşi daha fazla konuşmasına izin vermeyince, telefonu kapatmak zorunda kaldı. Detaylar ?

Moda programıyla ünlü olduktan sonra, sosyal medya fenomeni haline gelen ve lüks paylaşımlarıyla dikkat çeken Candan kardeşler de Polatlarla aynı kaderi yaşadı.

“Suç örgütüne üye olma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından İstanbul’da gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan’ın geçtiğimiz saatlerde tutuklanmasına karar verildi.

Dilan Polat, Sıla Doğu ve kediciklerin de kaldığı Silivri Cezaevi’ne gönderilen Candan kardeşler, tutuklama kararını duyunca “Neden?” diye haykırarak ağladı ardından asıl suçluların dışarda olduğunu söyledi.

Nihal ve Bahar Candan’ın annesi Umut Candan geçtiğimiz saatlerde, kızları henüz tutuklanmamış ve gözaltındayken Söylemezsem Olmaz’ın canlı yayına bağlandı.

Sunucuların “Nasılsınız?” sorusuna, ağlayarak “Valla çok kötüyüz de ne yapalım. İşte Allah, imtihandan geçiyoruz, en ağırı hatta. Canlı canlı ben yandığımı ilk kez bu dönemde hissediyorum” dedi.

Hukuksal bir şey merak etmediği ve bir anne olarak ne hissettiğini soran Selen Görgüzel’e de ‘Canlı canlı toprağın altındayım yani. Çünkü suçu yok çocuklarımın. Allah bir, benim çocuklarım da suçsuz, bu kadar net!’ diye cevap verdi.

Selen Görgüzel’in “Bir anne olarak kızlarınızın yüksek meblağlarda harcamalar yaptığına şahit oldunuz mu?” sorusu karşısında eşinin konuşmasını istemediğini ve telefonu kapatmak zorunda olduğunu söyleyen Umut Candan, suçlamaların hepsini reddettiklerinin altını çizdi.

‘Kendileri Allah’ın izniyle, ilahi adaletle… Türkiye Cumhuriyeti adaletine sonsuz güveniyorum, onlar çıkacak Allah’ın izniyle. Allah yardım edecek çocuklarıma. Kesinlikle benim çocuklarım suçsuz. Allah bir, bu kadar net’ açıklamasında bulundu.

Selen Görgüzel, “Çocuklarınız nasıl para kazanıyordu?” diye sorunca ise “Eşim izin vermiyor” diyerek telefonu atar topar kapattı. O anları tüm detaylarıyla izlemek isterseniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx