Öğretmenler Gününde Sahneye Çıkmayan Melike Şahin’e Ağır Yaptırım: Atatürk Albümünden Çıkarıldı!

Melike Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konsere lodos yüzünden çıkmayınca ağır eleştirilerin hedefi oldu. Öğretmenler gününde sahneye çıkmayan ünlü şarkıcı, Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşacak ‘Vasiyet’ albümü projesinden çıkarıldı. 

Kaynak: Sabah

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/magazin/atat…

“Deli Kan”, “Tutuşmuş Beraber”, “Pusulam Rüzgar” ve “Diva Yorgun” gibi parçalarla müzik dünyasına güçlü bir giriş yapan Melike Şahin son zamanların en popüler isimleriden.

Konserlerine yoğun ilgi gösterilen Melike Şahin, geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin öğretmenler günü için organize ettiği etkinlikle sahne alacaktı.

Konserinin aşırı rüzgar nedeniyle ertelendiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran ünlü şarkı, kendisini dinlemek için gelen öğretmenleri çok kızdırdı.

Melike Şahin, “son ana kadar bekledim” derken, İBB’den bunun tam tersi bir açıklama geldi ve şarkıcı ile ekibinin ‘bir türlü ikna edilemediği’ belirtildi.

Verilen bir “ortak karar olmadığı” düşüncesi baş gösterince tepkiler de hızla büyüdü. Şahin, kendisine gelen bu tepkiler devam edince videolu bir açıklama yaptı.

‘Cumartesi akşamı yaşanan rezaletle ilgi ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Çünkü hem bir özür borcum var hem de çok büyük bir haksızlığa uğradım. Bunu benim ağzımdan da dinlemenizi isterim. Öncelikle o akşam alana gelen binlerce öğretmenimizden çok çok özür dilerim. Öyle ya da böyle onun hatası bunun hatası… Evet benimle hiç ilgisi yok ama sonuçta benim konserimdi ve siz bu rezaleti yaşamak zorunda kaldınız. Tüm samimiyetimle söylüyorum çok özür dilerim.’

Özel bir gecede konsere çıkmadığı için topa tutulan Melike Şahin hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Ünlü şarkıcının yer aldığı, Atatürk’e saygı duruşu olarak adlandırılan ‘Vasiyet’ adlı albüm projesinden çıkarıldığı ortaya çıktı.

Sabah’tan Ömer Karahan’ın haberine göre; yapım şirketi sahibi Murat Yıldırım 3 saat konser alanında öğretmenleri bekleten Şahin hakkındaki kararı “Öğretmenlere saygısı olmayan birinin, Başöğretmen Atatürk’ün albümünde yeri yok” diyerek açıkladı.

Yıldırım, devamında şu açıklamayı yaptı: “Geleceğe miras kalacak bir çalışmaya imza atıyoruz. Ata’nın sevdiği şarkılar ‘Vasiyet’ albümünde 9 çok değerli sanatçı tarafından seslendiriliyor. Bir şarkı için de Melike Şahin’e teklifte bulunmuştuk.”

“Öğretmenlere saygısızlık, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e de yapılmış demektir”

Sizin konu hakkındaki düşüncelerinizi de merak ediyoruz. Hadi yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir