Rozetini Erdoğan Takmıştı! İYİ Parti’den AKP’ye geçen Nebi Hatipoğlu Şoke Eden İddia… Sabahtan Akşama Kadar

İYİ Parti’den istifa ettikten sonra AKP’ye katılan Eskişehir milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Hatipoğlu’nun fabrikasına özel güvenlik gibi polis koruması tahsis edilmiş.

Büyük ortağı olduğu Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’nin, AKP transferinin ardından Sanayi Bakanlığı’ndan 1,3 milyar liralık teşvik aldığı iddiasıyla da çok konuşulan Hatipoğlu’nun fabrikasına bu kez de polis koruması tahsis edildiği öne sürüldü.

Gazete Duvar’dan Cihan Başakçıoğlu’nun haberine göre, Emniyet Sen’e bağlı “Polisin Sesi Platformu” haber servisine ulaşan ve emniyet personeline amirlerince Whatsapp yoluyla verilen Hatipoğlu’na ait şirketine giriş ve çıkış saatlerinde polis ekiplerinin beklemesi yönünde görevlendirme yapıldığı iddia edildi.

POLİS MEMURLARI SABAHTAN AKŞAMA ÖZEL FABRİKA KORUYOR

Büro Amirliğine bağlı bir ekibin sabah saat 06:30’dan başlayarak akşam saat 22:30’a kadar işçilerin vardiya değişimlerinde görev alması gerektiğinin yazdığı bilgi notunda, ikinci bir emre kadar da bu uygulamanın devam edeceği belirtildi.

BU FABRİKANIN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ YOK MUDUR?

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer de söz konusu habere sosyal medya hesabında yer verdi.

İYİ Parti’nin Bursa vekili Hasan Toktaş, AKP’ye geçen Nebi Hatipoğlu ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atmıştı. Hatipoğlu’nun hissedarı olduğu şirketin 1,3 milyar lira ‘teşvik’ aldığını ileri süren Toktaş, “Hatipoğlu transfer ücretini peşin almıştır” demişti. İddiaların ardından Hatipoğlu’ndan açıklama gelmişti.

Hakkındaki iddialara sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile cevap veren Nebi Hatipoğlu, “Sayın Hasan Toktaş konuşmanız tam bir cehalet örneği. İster AKPli, ister CHP’li, ister İyi Partili ol, gidip örneğin bizim gibi Kütahya Zafer OSB’de stratejik yatırımı yaparsan bu teşviği alırsın. Bu teşvikler bölgeye ve yatırıma göre standarttır. Yatırımların aldığı bu teşvik sizin ve partili trollerinizin yaydığı algıdaki gibi nakit para ile de ödenmez. Yatırım tamamlanıp, çalışmaya başladıktan sonra yıllar içerisinde sağlanan vergi kolaylığıdır” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx