Samsung, Exynos İsimlendirmesini Kullanmaya Devam Edeceğini Açıkladı

Samsung, akıllı telefonlarında kullandığı çipset modellerinin yeniden isimlendirmesiyle alakalı olan tüm söylentilerin yanlış olduğunu belirtti.

Söylentiye göre şirketin Exynos çiplerini yeni bir isimle piyasaya süreceği konuşuluyordu. Samsung ise çipleri yeniden adlandırmayı planlamadığını ve bu söylentilerin hepsinin yanlış olduğunu açıkladı. Şirket, Exynos serisi ile MediaTek ve Snapdragon çiplerle rekabet etmeye devam edecek.

Söylentilerde yer alan “Dream Chip” veya “Dream” ismi sadece dahili bir proje adı olacak.

Samsung, internette dolaşan soruların hepsine yanıt olarak firmanın Exynos mobil SoC üretimini sonlandırmayacağını ve yeniden isimlendirmeyeceğini belirtti. Samsung, neredeyse 12 yıldır Exynos çiplerini kullanıyor ve mobil işlemcilerinin isminin değişmesi de beklenmiyor.

Samsung’un Exynos çipleri MediaTek ve Qualcomm ile baş edebilmeye çalışsa da mobil işlemcilerin performansı biraz geride kaldı. Kullanıcıların Exynos çipli telefonların pil süresinden ve termal kısıtlamalardan memnun olmadığı görüldü. Samsung tarafından da bu sorunlar için çözüm sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir