Türk televizyonlarının büyük bir eksiği

Adını sürekli duyduğumuz ve başarılı projelere imza atan ünlü yönetmen Aamir Khan 14/03/1965 yılında Hindistan’da doğmuştur. Kendisi hem oyuncu, hem yapımcı ve aynı zamanda yönetmendir. İlk film kariyerine Yaadon Ki Baaraat filminde amatör olarak başlayan ünlü oyuncu profesyonel oyunculuğuna ise herkesin yakından bildiği HOLİ filmi ile başlamış ve 1988 yılında çekilen Qayamat Se Qayamat filmleri ile yıldızlaşmıştır.

Ünlü yönetmen kariyerine daha sonraki filmleri ile büyük başarılar ekleyerek sinema dünyasında adeta unutulmayacak bir yere imza atmıştır. Başarılı oyunculuğu ile Aamir Khan Raja Hindustani filmi ile ”En İyi Aktör” ünvanı kazanarak Oscar ödülü ile sinema dünyasında önemli bir konuma gelmiştir.

3 İdiots (3 Aptal), Pekay (PK), Dhoom 3, Lagaan (Evvel Zaman İçinde), Fanaa, Taare Zameen Par (Her Çocuk Özeldir), Ghajini gibi birçok yapıma imza atan Khan’ın filmleri Türkiye’de de ilgi görmektedir.

Özellikle da Hindistan’da gişe rekorları kıran “PeeKay” filmi ülkemizde bu kadar ilgi görmesine rağmen hiçbir Türk televizyonunda yer almadı.

Bu durum Türk televizyonlarının büyük bir eksiği olarak yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir