Ünlü Türk Kripto Fenomeni Sepetini Açtı: Bu 5 Altcoin Çıktı!

Kripto para piyasasına bir canlama olsa da bunun ne kadar süreceği belirsizliğini koruyor. Uzun süren ayı piyasası nedeniyle bir çok yatırımcı piyasada kenara çekilmeyi tercih etti. Bununla birlikte Bitcoin’in başlattığı pozitif hava traderlarla birlikte fenomenlerin de piyasaya geri dönmesini tetikledi. Türk kripto piyasasında yakında takip edilen Cryto Kemal takma adlı fenomen de altcoin portföyünün kar-zarar durumunu takipçileriyle paylaştı.

Cryto Kemal’in sepetinde bu altcoin projeleri var!

Kriptokoin.com’dan takip etiğiniz üzere, lider kripto para Bitcoin güçlü bir ralli yaptı. Daha da önemlisi bu rallideki kazançlarını büyük ölçüde korumayı başardı. Çoğu altcoin projesi de bu pozitif atmosferde yükseliş kaydetti. Bu da yatırımcıların ve traderların portföylerine yansıdı. Türk kripto fenomeni Cryto Kemal, portföyünün son durumunu takipçileriyle paylaştı. Bu bağlamda Cryto Kemal, X hesabı üzerinden takipçilerine şu açıklamayı yaptı:

An itibariyle;

FET: %20 karda

EDU: %40 zararda

RNDR: %45 karda

PEPE ve WOJAK portföyün %3u kadar. Onlar sürpriz at olarak maliyetlere yakın duruyor. İlk fırsatta WLD de spot portföye eklenecek. %45 civarı USDT devam ediyorum. Yeni spot işlem olursa Youtube’da sebepleriyle anlatırım.

IntoTheBlock: Bitcoin boğa piyasasının ilk aşamalarında, ancak..

Kripto analiz firması IntoTheBlock, önemli bir metriğin Bitcoin’in (BTC) boğa piyasası döngüsünün ilk aşamalarına girdiğini gösterdiğini söylüyor. Yeni bir blog yazısında firma, Bitcoin’in piyasa değeri-gerçekleşen değer (MVRV) oranının önceki ayı-boğa piyasası geçişlerine benzer şekilde davrandığını belirtiyor.

Kaynak: IntoTheBlock

MVRV oranı %100’ün altına düştüğünde, Bitcoin’in holder’larının ortalama satın alma fiyatından daha düşük fiyatlarda olduğunu gösterir. Ayı piyasaları, MVRV %70 ila %80’e düştüğünde dibe vurma eğilimindedir. Bu bu da bir satın alma fırsatını temsil eder. Buna ek olarak, MVRV’nin altına düştükten sonra tekrar %100’ün üzerine çıktığı her sefer bir boğa piyasasının başlangıcına işaret etmiştir. Bu açıklamalardan sonra IntoTheBlock, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

Bu ölçüte göre, Bitcoin’in boğa piyasası bu yılın Ocak ayında başladı ve önceki boğa piyasalarının sonlarına doğru görülen MVRV’de %300+ seviyelerine ulaşırsa değer kazanacak daha fazla alana sahip olabilir. Genel olarak, on-chain göstergeler Bitcoin’in bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olduğunu gösteriyor.

MVRV, bir varlığın piyasa değerinin gerçekleşen kapitalizasyonuna oranıdır. Ayrıca metrik, piyasa diplerini ve tepelerini yakalamayı amaçlar. Ancak IntoTheBlock, önceki MVRV ve BTC piyasa modellerinin bu sefer tekrarlanmama ihtimali olduğu konusunda uyarıyor. Firma, “Sonuç olarak, önceki modeller Bitcoin’in getirilerini garanti etmiyor. Bununla birlikte, pozitif arz ve talep katalizörleri hizalandı. Bu da başka bir Bitcoin döngüsünün gerçekleşme olasılığını artırıyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx